ספי רכלבסקי באובססיית סיירת

עשרה מאמרים שונים לפחות, הקדיש ספי רכלבסקי בשנתיים האחרונות ב'הארץ' להשרשת טענתו שנתניהו פנה לרב דוב ליאור במילים "אתה הסיירת של עם ישראל". האם זו אמת?

נתניהו נושא דברים ב'מרכז הרב', יוני 2011. מה בדיוק אמר ולמי?

מאת נתן רם

 

ספי רכלבסקי, בעל טור שהוא גם פעיל פוליטי לעת מצוא, טוען ש"נתניהו הוא חלק מהבעיה" בכוונו לאלימות הרצחנית של נערי הגבעות. כדי להוכיח את טענתו זו, קובע רכלבסקי ב'הארץ' (נתניהו קורא להם סיירת, 28.12) שנתניהו הכריז שהרב דוב ליאור, הנחשב לאחד הרבנים הימניים ביותר, (העניק את הסכמתו לספר 'תורת המלך') ״הוא הסיירת שמובילה את עם ישראל״.

רכלבסקי שקדן ועקבי באופן מעורר התפעלות במאמציו להטמיע בתודעת הציבור כעובדה את טענתו זו. נוסף על מאמרו האחרון מראשית השבוע, הוא עשה זאת במאמר שפרסם ב'הארץ' בחודש שעבר, בשני מאמרים שונים באוגוסט האחרון, במאמר מאוגוסט 2014, בשני מאמרים נוספים ביולי 2014, במאמר נוסף באפריל 2014, במאמר נוסף  בנובמבר 2013, במאמר נוסף  באוקטובר 2013, ואת עשר הדוגמאות(!) הללו, מצאנו רק בחיפוש ראשוני ושטחי.

אחרי מתקפה שכזו כמעט לא נעים לשאול, ובכל זאת: האומנם קבע נתניהו שהרב דוב ליאור הוא "הסיירת של עם ישראל"?

התשובה היא שלא. מדי שנה בליל כ"ח באייר, בא נתניהו לביקור מסורתי בישיבת 'מרכז הרב' בירושלים. רכלבסקי מתכוון לדברים שנשא נתניהו באותו מעמד בשנת 2011, אז פנה אל התלמידים, (כאן, בדקה 13:47), ואמר להם כך:

אם מותר לי להתבטא כך, אני רואה בכם סיירת של תורה… אתם הולכים לפני המחנה להאיר את דרכו. אם אני יכול לתת עצה, תמיד שמרו על קשר, קשר עין, קשר קשר, תמיד לשמור על קשר עם המחנה

האמת היא שבמאמר שפרסם רכלבסקי ב'הארץ' ימים אחדים לאחר האירוע, עוד היה מעט יותר מדויק, כשכתב ש"נתניהו פנה למושחיו וציבורם וקבע, שהם שחיזקוהו מול ברק אובמה. "אתם הסיירת הנבחרת שמוליכה את העם".

איך מתוך הדברים האלה התפיח רכלבסקי את המיתוס הדימיוני, לפיו פנה נתניהו אל הרב דוב ליאור ואמר לו שהוא "הסיירת של עם ישראל"?

רכלבסקי בחר שלא להגיב לפניית 'פרספקטיבה'

 

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. לא בטוח מה גרוע יותר שרכלבסקי ממחזר עצמו או שהוא משקר בלי למצמצ.

  2. זה גורם להם לסחרחורות קשות כאבי ראש וורטיגו.

  3. עיתון הארץ נוטה לחשוב שהוא מעל הכלל שאומר "בעיתון של היום נעטוף דגים מחר"
    ישנם עוד מקרים שהאנשים החושבים בעיתון מעדיפים "עובדות" נוחות לעיכול

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות