עוד חוזר הניגון? על עיתונות ודמוניזציה של ציבור שלם

שני טקסטים שהתפרסמו ביומיים האחרונים בעיתונות הישראלית במנותק זה מזה, מקבלים משמעות עמוקה יותר כאשר קוראים אותם ברצף.

הטקסט הראשון הינו כתב אישום חריף שפרסם בסוף השבוע קלמן ליבסקינד ב'מעריב' וב'מקור ראשון' נגד העיתונות הישראלית של ערב ההתנתקות ("היום שבו העיתונות מתה"), בו הוא טוען כי במקום לשאול שאלות נוקבות ולאתגר את ממשלת שרון (כלומר לבצע את תפקידה), בחרה העיתונות לשתף פעולה עם המהלך ולא לתת לעובדות לבלבל אותה.

בין השאר מזכיר ליבסקינד את איומי הסרק על האלימות כביכול שיפעילו תושבי הגוש כלפי חיילי צה"ל:

ואילו היום פרסם עורך 'הארץ' אלוף בן טור בו הוא מנתח מה על נתניהו לעשות על מנת שהסיבוב הנוכחי של המו"מ הממשמש ובא לא יעלה חרס ("הזדמנות חייו של נתניהו"). בין שאר כתב:

מה בעצם אומר כאן עורך 'הארץ'? קשה להאמין שאלוף בן לא יודע שעשרות (ואם נהדר – מאות) "בריוני תג מחיר" אינם מהווים אפילו פורמיל מ-350,000 תושבי יו"ש שומרי החוק ומשלמי המיסים אשר אין בינם לבין אותם פרחחים ולא כלום. בין אם מדובר בניתוח אובייקטיבי של מעשיו העתידיים של ראש הממשלה ובין אם מדובר בניסיונו של בן לעוץ עצה לראש הממשלה, בשני המקרים משתף עורך 'הארץ' פעולה ביודעין עם ביצוע של דמוניזציה עתידית כלפי ציבור שלם, בדיוק כפי שהתרחש בקיץ 2005. האם היום הניח עורך 'הארץ' את התשתית לקראת כתב האשמה הבא של ליבסקינד, הפעם נגד העיתונות הישראלית של 2013?

תגובת אלוף בן: "אין לי מה להגיב".

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות