עיתון 'הארץ' מתקן

בעקבות פניה של 'פרספקטיבה' תיקן עיתון הארץ שגיאה שהופיעה בעיתון בהקשר של ההנחיות החדשות של האיחוד האירופי.

בעקבות פניה של 'פרספקטיבה' תיקן עיתון הארץ שגיאה שהופיעה בעיתון בהקשר של ההנחיות החדשות של האיחוד האירופי.


לאחר פרסום ההנחיות החדשות של האיחוד האירופי בנוגע לקריטריונים בהם צריכים לעמוד ארגונים ישראלים על מנת לקבל מימון ממוסדות האיחוד, פרספקטיבה סקרה שלוש טעויות יסודיות בהבנת ההנחיות שהופיעו בכלי התקשורת הישראליים. אחת מן הטעויות הללו הייתה כי ההנחיות מחייבות את כל המדינות החברות באיחוד, שעה שלמעשה ההנחיות החדשות אינן מחייבות את 28 המדינות החברות בו, אלא רק מוסדות ופרוייקטים של האיחוד האירופי.

בסופו של דבר, בכתבתו השלישית בנושא, תיקן כתב 'הארץ' ברק רביד – אשר היה הראשון לחשוף את ההנחיות – את הטעות הנ"ל, והודה כי "המדינות החברות אינן מחויבות להנחיות החדשות". חרף זאת, הגרפיקה אשר ליוותה את כתבות 'הארץ' בנושא והמשיכה ללוות אותן גם אחר כך, לא תוקנה (פינה ימנית עליונה):

'הארץ' המשיך לעשות שימוש באותה גרפיקה מוטעית גם במהדורה העברית וגם במהדורה באנגלית. לאחר פניית 'פרספקטיבה' תוקן הטקסט השגוי שהופיע בגרפיקה:

עם זאת, בחלק מהכתבות הטעות עדיין קיימת. אנו תקווה כי 'הארץ' יימנע מלבלבל את קוראיו ויתקן את השגיאה בכל הכתבות הנוגעות לעניין הנחיות האיחוד.

 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות