עיתון "הארץ" מתקן

(17.7.11)
בעקבות תלונה של "פרספקטיבה", תיקן עיתון "הארץ" טעות תרגום חמורה במהדורת העיתון בשפה האנגלית.

בעקבות תלונה של "פרספקטיבה", תיקן עיתון "הארץ" טעות תרגום חמורה במהדורת העיתון בשפה האנגלית.

לפני מספר ימים, חשף אתר "פרספקטיבה" טעות בתרגום של ידיעה מעברית לאנגלית בעיתון "הארץ", המתווספת לרשימה הולכת ומתארכת של טעויות דומות.

בעוד שבדיווח של אנשיל פפר על הריגתו של פלסטיני על ידי כוחות צה"ל לפי מספר ימים, צוין כי החמאס הודיע שמדובר באחד מאנשיו, בתרגום הידיעה לאנגלית, הפלסטיני תוּאר כ"אזרח פלסטיני" ולא נכתבה אפילו מילה אחת על עובדת היותו פעיל חמאס, על פי הודאת החמאס עצמו.

על מנת לקרא את הניתוח המלא של "פרספקטיבה" עם כל הלינקים הרלוונטים, לחצ/י כאן.

בעקבות תלונה של "פרספקטיבה", שינה העיתון את נוסח הידיעה באנגלית, השמיט את המילה "אזרח", והוסיף את המשפט המציין את הודעת החמאס כי מדובר באחד מאנשיו.

רצף הטעויות בתרגום של "הארץ", שאתר "פרספקטיבה" חשף בחודשים האחרונים, מצביע על דפוס מעורר דאגה בהתנהלות עורכי המהדורה דוברת האנגלית של העיתון. אנו תקווה כי מדובר בצירוף מקרים ובתום לב, אולם נמשיך לעקוב ביתר תשומת לב אחר תופעה זו.

 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות