עיתון 'הארץ' מתקן

(28.8.11)
בעקבות פניה של 'פרספקטיבה' תיקן עיתון 'הארץ' טעות חמורה בשני דיווחים שונים מלפני שבוע, אשר הציגו מידע שגוי והטעו את קוראי העיתון.

בעקבות פניה של 'פרספקטיבה' תיקן עיתון 'הארץ' טעות חמורה בשני דיווחים שונים מלפני שבוע, אשר  הציגו מידע שגוי והטעו את קוראי העיתון.

בשבוע שעבר פרסם עיתון 'הארץ' בשפה האנגלית מידע שגוי בשתי ידיעות נפרדות (שתיהן מה-20.8.11) שהתייחסו להודעתו של אהוד ברק על הבעת צערה של ישראל בנוגע למותם של שוטרים מצריים במהלך הפיגוע סמוך לגבול מצרים ב-18.8.11.

שעה שאהוד ברק הביע צער אך לא לקח אחריות על מותם של השוטרים, כלומר, לא הודה, אמר או רמז בכל צורה שהיא שהשוטרים נהרגו על ידי אש צה"ל, מהדורת האנגלית של 'הארץ' קבעה כעובדה שחיילי הם שאחראים למותם של השוטרים וכי על כך הביע שר הביטחון את צערו.

הדיווח השגוי של 'הארץ' הטעה את הקוראים דוברי האנגלית של העיתון וגרם להם להבין כי לא רק שחיילי צה"ל הם אלה שהרגו את השוטרים, אלא שממשלת ישראל לקחה על כך אחריות, דבר שלא היה ולא נברא. נכון לכתיבת שורות אלו, נסיבות מותם של השוטרים המצריים עדיים נחקרות.

לקריאת הניתוח המלא של 'פרספקטיבה' לחץ כאן.

בעקבות פניה של 'פרספקטיבה', תיקן עורך המהדורה האנגלית של 'הארץ' את הדיווחים השגויים. להלן התיקונים:

מתוך הידיעה "Israel and Egypt to hold joint probe into deaths of Egyptian policemen" (כל הציטוטים מתורגמים מאנגלית) –

טעות בכותרת המשנה:

שר הביטחון אהוד ברק אומר כי ישראל מביעה צער על מותם של שוטרים מצריים אשר נהרגו על ידי אש של צה"ל במהלך פיגועי הטרור ביום חמישי סמוך לאילת.

תיקון:

שר הביטחון אהוד ברק אומר כי ישראל מביעה צער על מותם של שוטרים מצריים שנהרגו במהלך פיגועי הטרור ביום חמישי סמוך לאילת.

טעות בגוף הידיעה:

שר הביטחון אהוד ברק אמר בשבת כי ישראל מביעה צער על מותם של לפחות שלשה שוטרים מצריים אשר נהרגו על ידי חיילי צה"ל ביום חמישי.

תיקון:

שר הביטחון אהוד ברק אמר בשבת כי ישראל מביעה צער על מותם של לפחות שלשה שוטרים מצריים אשר נהרגו ביום חמישי. […] מצרים האשימה את ישראל במותם.

מתוך הידיעה "Foreign Ministry: Israel-Egypt diplomatic crisis is behind us"  –

טעות:

כהן הציג לבכירים מצריים את הודעתו של שר הביטחון אהוד ברק שפורסם מוקדם יותר בשבת, בו ברק מביע צער על מותם של שלשה שוטרים מצריים על ידי אש צה"ל ביום חמישי.

תיקון:

כהן הציג לבכירים מצריים את הודעתו של שר הביטחון אהוד ברק שפורסם מוקדם יותר בשבת, בו ברק מביע צער על מותם של שלשה שוטרים מצריים ביום חמישי.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות