"עליהום"

עוד פעם מדווחים לנו על "עליהום" ברשת החברתית, הפעם על המשביר לצרכן, ועוד פעם אנחנו בודקים את המספרים ומגלים ש'עליהום' זאת הגדרה מאד יחסית

הפרסומת המדוברת (צילום מסך)

היום בבוקר בתוכניתו של רזי ברקאי, נדון ה"עליהום" על 'המשביר לצרכן' בעקבות החלטת הרשת לשדר בטלוויזיה פרסומת בשפה הערבית במהלך גמר היורו (דקה 34 בשעה השניה של התוכנית).

רזי ברקאי תיאר את הפרסומת, סיפר כיצד "התחילו לרוץ התגובות באתר של 'המשביר לצרכן'", והקריא כמה תגובות מדף הפייסבוק של 'המשביר לצרכן'.

מיד אח"כ ראיין ברקאי את רמי שביט, מנכ"ל המשביר לצרכן. להלן ציטוט מתוך השיחה:

רזי ברקאי: רמי, תיארת לעצמך את העליהום הזה?

רמי שביט: "אין עליהום, מזה עליהום, אם רחמני (אחד המגיבים, ט.ר) ועוד חמישה חבר'ה אמרו שלא מתאים להם…

רזי ברקאי: לא, זה לא חמישה, זה עשרות, עשרות

בגלובס דיווחו על "סרטון הפרסומת בערבית שמעורר היום סערה גדולה" וציינו כי "גולשים רבים בפייסבוק הגיבו בזעם".

אתר 'וואלה!' דיווח כי "גל של תגובות נזעמות והערות גזעניות פורסמו בתגובה לשידור הפרסומת בדף הפייסבוק של המשביר לצרכן". ב'וואלה' אף שאלו את מנכ"ל המשביר על "איומי החרם הצרכני על הרשת". שביט מצידו הגיב ואמר: "מי שמאיים שיחרים את הרשת שלא יבוא… אנו לא נהיה נתונים לסחיטה ואיום של אף אחד… שלא יאיימו עלינו".

המשביר במשבר?

******

בדקנו את דף הפייסבוק של ה"משביר לצרכן", היום, 11.7.2016, בסביבות השעה 14:00.

בחנו הן את הפוסטים העצמאיים שנכתבו בדף והן את התגובות לפוסטים האחרונים של 'המשביר לצרכן'. (מגיבים שכתבו פעמיים לא נספרו).

להלן הממצאים:

תגובות נגד:

13 תגובות נגד עצמאיות

10 תגובות נגד בפוסטים של 'המשביר'

סה"כ כ-23 תגובות נגד שידור הפרסומת בערבית.

ומה לגבי "איומי החרם הצרכני"?

מתוך מגיבי הנגד, כ-7 תגובות עוסקות בחרם על 'המשביר לצרכן' כשכמעט כולן עוסקות בחרם אישי ("לא תראו אותי בחיים", "אני איתכם סיימתי" ועוד). תגובה אחת הקוראת לחרם נכתבה לאחר הפרסום בכלי התקשורת על האירוע, ולכן לא יכולה להילקח בחשבון בעת הפרסום ב'וואלה!'.

נכון לשעה 14:00 הופיעו 3 תגובות בעד הפרסומת בערבית – שגרפו 61 לייקים, לעומת תגובות נגד הפרסומת שגרפו 168 לייקים.

לא מזכיר לכם את ה"עליהום" על תום נעמן, המ"פ המעיד של אלאור עזריה?

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. אני לא אתפלא אם ימצא שחלק מהתגובות
    הן של המשביר עצמו או מטעמו
    כדי ליצר באזז לפירסומת
    יום טוב לכולם

  2. אה סליחה, בבקשה אל תבלבלו אותנו עם עובדות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות