על ראש הגנב עודה בשאראת בוער הכובע

בשאראת לועג לישראלים – מרוב שאתם אוטומטיים, הייתם מאשימים את הפלסטינים גם ברעידת אדמה וגם במבול. רגע, זה לא מזכיר לכם משהו?

 

עודה בשאראת קובל (בצדק!) על האשמת ערבים בהצתות ללא הוכחות, במאמר אירוני שפרסם ב'הארץ', (היהודים לא הרעילו בארות, זה סופי!, 28.11).

עד כאן אין טענות. אבל לפסקה הבאה, בה בשאראת מסביר שהיהודים מאשימים אוטומטית את הערבים מתוך נקיפות מצפון על היותם הצד הפוגע בסכסוך, בכל זאת רצינו להגיב. כך בשאראת:

אם אתה חש עמוק בפנים, למרות פני הקורבן שאתה עוטה על עצמך, שאתה פוגע בשכנך, הרי גם אם תתרחש רעידת אדמה, תאשים אותו שהוא שיחק בזדון באיזה כפתור תת קרקעי, ואם יהיה מבול משמים, שיסגור את כבישי המדינה, תאמר שהוא השאיר בכוונה את הברז במרומים פתוח. אכן, "על ראש הגנב בוער הכובע".

דווקא הסיפורים על רעידות אדמה ומבולים, מר בשאראת, נשמעחם לנו מוכרים. למשל הסיפור הנ"ל שפורסם בממר"י בשנת 2011, על טענות של נציג עמותה פלסטינית, לפיה "ישראל מתכננת להרוס את מסגד אל אקצה באמצעות רעידת אדמה מלאכותית":

memri

או בשנת 2013, מפי שר הדתות של החמאס:

%d7%90%d7%93%d7%9e%d7%94

 

זה לעניין רעידות האדמה. ומה באשר "להשאיר בכוונה את הברז במרומים פתוח"? גם כאן נזכרנו איך רק לפני שנתיים האשימו הפלסטינים את ישראל שפתחה סכר בדרום כדי להציף את עזה, סיפור שפורסם גם בארץ וגם בחו"ל, עד ש'פרספקטיבה' ו-'קאמרה' הזכירה לעולם כי אין סכרים ישראלים סביב עזה:

walla

 

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. להאשים ערבים בהצתות האופן אוטומטי זה לא בסדר, אבל כשיש כל כך הרבה ראיות נסיבתיות (ריבוי שריפות באיזורים שונים, מוקדים שפורצים בו זמנית במספר מקומות, קירבה ליישובים יהודיים ופחות ליישובים ערביים…) אז ההאשמה היא לא מאוד קלושה. מעניין איך הגיב עודה לשריפת משרדי בצלם…

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות