ערוץ 7 עשה עוול לאברהם בורג

הכותרת לפיה בורג אמר ש"הלל ויגל יניב הם לא אחים שלי" שקרית. לא רק שבורג לא אמר את הדברים, כשהתייחס אל האחים יניב ז"ל, דיבר בכאב ובקרבה

כותרת שהיא הסתה מבוססת על רמייה

ביום ראשון השבוע התראיין יו"ר הכנסת לשעבר ופעיל השמאל בהווה אברהם בורג בקצרה לרדיו 103.

ניתן להאזין לריאיון כאן.

מתוך הריאיון הזה הוציא ערוץ 7 כותרת קשה לפיה אמר אברהם בורג בריאיון שהאחים הלל ויגל יניב ז"ל, שנרצחו בחווארה, אינם אחים שלו.

אבל בורג לא אמר את הדברים. הוא אכן אמר "הם לא אחים שלי", אבל ללא קשר לאחים יניב, אלא בהתייחס לכלל מתיישבי יו"ש, ובהקשר של הויכוח האידיאולוגי העמוק שלו איתם. או בלשונו, "אחים לרעיונות ולערכים".

פעמיים במהלך הריאיון כן התייחס בורג לאחים יניב. בפעם הראשונה אמר שמדובר ב"רצח אחים חפים מפשע", בפעם השניה "יש לי צער גדול מאד על הרצח ועל ההרג" של האחים יניב.

העמדה שהביע, אפשר להתווכח עליה כמובן, היתה ש"לא חוכמה להזדהות עם הכאב של הקבוצה שלך (הכוונה ליהודים), אלא עם הכאב של הקבוצה השניה". (כלומר הפלסטינים) וגם הסביר:

יש הבדל בין סולידריות שקוראת בתוך הקבוצה שלך, שכולם אבלים על כל הרג מיותר… לבין סולידריות עם מי שנמצא בקבוצה השניה… לא חוכמה להזדהות עם האנשים בהר ברכה, חוכמה להזדהות עם הקורבנות בחווארה, ולהיפך אגב מהצד הפלסטיני

הצגת בורג כמי שלבו גס בצורה כה רעה באסון של משפחת יניב, היתה מעשה עיתונאי בלתי ראוי ואף מגונה.  

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות