רשת CBS: פלסטינים ירו רקטות "על הצבא הישראלי"

וזה אחרי שהם שלחו לכאן כתב שסיקר את האירועים מאשקלון

 

בדיווח בשבוע שעבר אודות התפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, רשת חדשות CBS דיווחה באופן שגוי כי במהלך סבב האלימות של השבוע החולף, "פלסטינים ירו מאות רקטות לעבר הצבא הישראלי". למעשה, הפלסטינים ירו מאות רקטות לעבר עשרות יישובים ישראלים– לא על צה"ל- והאזרחים החיים בהם.

הטיל נגד טנקים שפגע באוטובוס שהוביל חיילים היה היוצא מן הכלל של המתקפה הפלסטינית, בה אזרחים היוו המטרות העיקריות. פגיעה קשה במיוחד ספגה העיר אשקלון, בה בתים נהרסו ואזרח אחד נהרג, אולם יישובים קטנים יותר טווחו גם הם.

דווקא כתב CBS צ'ארלי ד'אגטה דיווח מאשקלון ותיעד את הרקטות באשקלון ואת הנזק שהן גרמו. ארגון החמאס עצמו לא ניסה להסתיר את העודה כי הוא יורה על ריכוזי אוכלוסייה אזרחית, ולא על אתרים צבאיים. כפי ש-CBS עצמם דיווחו מוקדם יותר:

הזרוע הצבאית של חמאס איימה מוקדם יותר להגביר את מתקפותיה ולשגר רקטות אף צפונה יותר, לעבר הערים הישראליות אשדוד ובאר-שבע, אם ישראל תמשיך במתקפות האוויריות.

CAMERA, עמותת האם של 'פרספקטיבה', יצרה קשר עם רשת CBS וביקשה לתקן ולהבהיר כי הפלסטינים ירו מאות רקטות על יישובים ישראלים, ולא על צה"ל. אנחנו נמשיך לעקוב.

 

תרגם מאנגלית: שלומי בן מאיר

לקריאת הגרסה המקורית של המאמר באנגלית

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות