(שוב) ישראל אשמה בכל

יוסי שריד הצליח לזקק ולאפיין בטורו השבוע ב"הארץ" את הגישה הביזארית משהו של חלק מכלי התקשורת כלפי המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

בטורו ("דרושה בדחיפות תכנית אמריקאית", 12.12.10) הוא מתייחס לכישלון וגניזת רעיון ההקפאה הנוספת ל-90 יום:

לא לגמרי ברור מה עוד היה על הצד הפלסטיני לעשות ולא עשה. […] לעומת זאת, קשה לעמוד על תרומתו החיובית של הצד הישראלי למאמץ הכללי, וקל להבחין בתרומתו השלילית […]

נתחיל עם התשובה למר שריד. בנימין נתניהו הכריז קבל עם ועולם, בניגוד למצע מפלגתו ובניגוד לרצון חלק גדול מבוחריו, כי הוא תומך ברעיון שתי המדינות. מיד לאחר מכן הקפיא באופן חסר תקדים את הבניה בגדה המערבית וקרא לאבו מאזן לשולחן המשא ומתן. במשך תשעה חודשים אבו מאזן סרב להיפגש עם נתניהו. רק חודש לפני תום ההקפאה ובעקבות לחץ אמריקאי, הואיל אבו מאזן בטובו לפגוש את נתניהו. לאחר חודש ביטל את השיחות בטענה שאין כבר הקפאה.

 

אין דוגמא מובהקת יותר לתרומה חיובית ישראלית ולתרומה שלילית פלסטינית. אין דוגמא מובהקת יותר לניתוח של המציאות באופן הפוך לחלוטין מהמציאות עצמה. 

אם חשבתם ששריד אולי התבלבל, הוא מוכיח לנו בפסקה הבאה כי הוא עקבי בדבריו:

דווקא אהוד ברק הניח בפורום [סבן] תכנית הגיונית והגונה, שרק מדגישה את ההחמצה הנוראה שלו בקמפ-דייוויד לפני עשר שנים: עוד הוא הולך אז בדרך הנכונה, ונתקררו רגליו ברגע האחרון.

שוב תמונת מציאות הפוכה לחלוטין. במציאות, ברק הציע בקמפ-דיוויד הצעה נדיבה וערפאת סרב לה. אבל במציאות הנשקפת דרך משקפיו המיוחדות של שריד ברק הוא זה שקיבל רגליים קרות.

שריד משקף את אסכולת "ישראל אשמה בכל" גם כשהעובדות מוכיחות את ההפך. ללמדנו שישנם עיתונאים/פובליציסטים/פרשנים שגם עובדות ברורות וידועות לא יניאו אותם מלאנוס את המציאות כדי שתסתדר עם השקפת עולמם.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות