תיקונים מהעולם (אוגוסט)

עוד מקבץ של תיקונים וטעויות שהופיעו בתקשורת הזרה בימים האחרונים.

בטור שבועי חדש זה, נביא בפני קוראינו תיקונים נבחרים אשר פורסמו בעיתונות הזרה בשבוע האחרון. התיקונים הנ"ל חושפים מצד אחד את העיוותים המופיעים לעיתים בסיקור המזרח התיכון, אך מצד שני (בחלק מן המקרים) גם את היושר האינטלקטואלי של העיתונים, אשר מוכנים להודות בטעות ולתקנה.

אוג' 18 – ה-BBC תיקן כותרת של כתבה אשר טענה כי חבר פרלמנט בריטי התנצל על דבריו "בגנות ישראל", כך שהובהר שחבר הפרלמנט דיבר "בגנות יהודים". הדברים בגינם התנצל חבר הפרלמנט היו כי "צר לו שהיהודים, אשר סבלו רדיפה בלתי נסבלת  בשואה, יכולים לאחר שנים מעטות משחרורם ממחנות המוות, לבצע זוועות כנגד הפלסטינים, במדינת ישראל הצעירה, וממשיכים לעשות זאת כל יום בגדה המערבית ובעזה".

אוג' 15  העיתון האירי Irish Timesפרסם תיקון לכתבה אשר טענה כי החברה הצרפתית "ואוליה" אשר היתה שותפה בפרויקט הרכבת הקלה בירושלים, מכרה את החזקותיה בפרויקט בשל לחץ של ארגוני ה- BDS. החברה הכחישה כי המכירה נעשתה מסיבות של לחץ פוליטי.

אוג' 13 – המגזין האוונגליסטי Sojourners פרסם כתבה שהתמקדה במותם של אזרחים פלסטינים במהלך מבצע עמוד ענן. מעבר לחוסר האיזון בכתבה – אשר לא הדגישה את ירי הרקטות מעזה – הובא בכתבה סיפורו של אביה של ילדה פלסטינית בת חמש, אשר נהרגה במהלך המבצע. האב צוטט כי הוא "לא יודע מדוע הם הפציצו אותנו, לא היה ירי רקטות מהשכונה שלנו". אולם 'קאמרה', ארגון האחות של 'פרספקטיבה' בארה"ב, הביאה שלל מקורות המפריכות את הטענה כי לא נורו רקטות מאותה השכונה בזמן בו נפגעה הילדה.

אוג' 12 – הניו יורק טיימס צירף לכתבה על המצב הביטחוני בסיני, מפה בה אילת נראית מחוץ לשטחה של ישראל.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות