CNN מציגה: חקירה צולבת לנציג ישראלי, ליטוף מנומס לנציג האייתולות

השוואת שני ראיונות שערכה לאחרונה כתבת הרשת הבכירה כריסטיאן אמנפור, עם גדעון סער וג'וואד זריף, מספקת תובנה מעיקה על העדפותיה והעדפות הרשת

צילום מסך מתוך הריאיון הידידותי שערכה כריסטיאן אמנפור עם שר החוץ האיראני

כשגדעון סער אמר בחודש שעבר לכריסטיאן אמנפור מה-CNN שישראל מעוניינת לסייע לפלסטינים להשיג חיסונים לווירוס הקורונה לאחר שהיא תדאג לאזרחיה שלה, אמנפור הנסערת נזפה בו: "זה מסר חמור למדי כלפי הפלסטינים"!

השוו זאת לראיון שהיא ערכה השבוע עם שר החוץ האיראני ג'וואד זריף, בעת שאיראן מחמירה את הפרת הסכם הגרעין ומגבירה את תוקפנותה באזור כשממשל ביידן שוקל את צעדיו כלפיה. אמנפור לא האשימה את איראן ב"מסרים חמורים" כלשהם.

 הריאיון המלטף עם זריף התאפיין במונולוגים ארוכים של השר האיראני אודות מחויבותה של איראן לתנאי הסכם הגרעין ומדיניותה המפויסת. הריאיון עם סער לעומת זאת התאפיין בחקירה צולבת. אמנפור הגיבה בתקיפות כשהח"כ הישראלי חלק על טענתה הכוזבת, לפיה ישראל אחראית לפי החוק לספק לפלסטינים בגדה המערבית ורצועת עזה חיסונים לקורונה.

כשראיינה את סער, אמנפור העלילה שהסכמי אוסלו דורשים מישראל לספק חיסונים לפלסטינים בשטחים, התפרצה לדבריו של סער באופן חוזר ונשנה, התנשאה עליו, האשימה אותו ב"מסר חמור כלפי הפלסטינים". לבסוף קטעה אותו כשהחל להזכיר את התשלומים הנדיבים של הרשות הפלסטינית למחבלים מורשעים, בתגובה לטענה שהרשות אינה מסוגלת לשלם על חיסונים.

בניגוד לכך, בריאיון ער שר החוץ האיראני כשבועיים לאחר מכן, אמנפור המתינה בסבלנות בעת שזריף נאם ללא הפרעה לאורך דקות ארוכות. כשהוא סיים, אמנפור שאלה אותו כמה שאלות פושרות על הטענות שהוא העלה.

והיא דווקא הייתה יכולה לאתגר אותו. בין טענותיו של זריף, הוא אמר שאיראן עומדת בקפדנות בתנאי הסכם הגרעין (לפי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, איראן מפרה את כל ההגבלות שהוטלו עליה), שהחוק שעבר לאחרונה בפרלמנט האיראני לא קורא להפסקת הפיקוח על תכנית הגרעין (זה בדיוק מה שהוא אומר), שאיראן אינה תוקפת ומושיטה יד לשלום לשכנותיה (לא בדיוק נכון) ושהטילים הבליסטיים שאיראן מפתחת הם חסרי חשיבות או רלוונטיות (משמרות המהפכה איימו להשתמש בהם כנגד כל אויב ברדיוס 2,000 קילומטר).

כריסטיאן אמנפור גם לא טרחה להטיח בזריף שהנאום שנשא לאחרונה נציגו של המנהיג האיראני חמינאי, לפיו "אנשים צריכים לחזות בגופתה המתה של אמריקה", הוא "מסר חמור" כלפי מאן דהוא. האשמות כאלה היא שומרת למקרים חמורים בהרבה, כמו למשל האמירה הנוראית שישראל תסייע לפלסטינים בעניין החיסונים לאחר שאוכלוסייתה שלה תהיה מחוסנת.

המאמר המקורי והמלא התפרסם לראשונה באנגלית באתר CAMERA. תרגם לעברית: שלומי בן מאיר.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות