אין מחלוקת? בואו נמציא אחת

מקובל בשפה העברית, שכאשר דבר מה "מעורר מחלוקת", הכוונה היא שמישהו חולק עליו. אם אתם קוראים בעיתון על נושא כלשהו ש"מעורר מחלוקת" או "מעורר ביקורת", מן הסתם תרצו לדעת מי החולק ומי המבקר. ובכן, בחנו את עצמכם: נסו למצוא את החולקים והמבקרים בכתבה המוזרה של גילי כהן שפורסמה היום בעיתון 'הארץ'.

כהן חשפה בפני קוראי 'הארץ' מודעה שפרסמה מחלקת ביטחון המידע של צה"ל הקוראת לחיילים לא לחבר אמצעים חיצוניים (כגון אייפון, דיסק-און-קי וכיו"ב) לרשת הצה"לית מחשש שמידע ידלף. המסר של המודעה הוא: "יש דברים שפשוט לא הולכים ביחד" וברקע תמונה של כוס חלב והמבורגר.

שימו לב לכותרת הגג האדומה של הכתבה ב'הארץ':

גם בגוף הכתבה מודגשת "המחלוקת":

לא מדובר בפעם הראשונה שפרסומי המחלקה מעוררים ביקורת בשל התייחסותם למנהגים שונים בקרב החיילים.

אז מי בדיוק חולק על – או מבקר את – המודעה הצה"לית הנ"ל? התשובה: אף אחד. כך לפחות על פי הכתבה עצמה אשר לא מביאה אפילו ציטוט אחד של מישהו או משהו שיש לו בעיה, ביקורת או מחלוקת עם המודעה. יתרה מזאת, תגובת דובר צה"ל היא: "לא מוכרת כל ביקורת בנושא הכרזות".

מי שחולקים על המודעה הצה"לית הם, כנראה, כתבת 'הארץ' ועורכיה. אם כן, מדוע שלא יפרשו את תפיסת עולמם במאמר מערכת או טור דעה, במקום להמציא בדיווח חדשותי מחלוקת שלא היתה, וביקורת שלא נבראה?

תגובת גילי כהן: "המודעה הנ"ל עוררה תשומת לב וביקורת ולכן הגיעה אלינו. הסיבה שאותו אדם לא נחשף או צוטט נעוצה ברצונו. הביקורת השנייה על המודעה עם תמונת הגבר ונעלי העקב כבר נכתבה ב"הארץ" ובידיעה באתר אף הובא לכך לינק".

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות