גדעון לוי: "בצלם" מדווח אמת על כל מקרה הרג בשטחים

בצל חשיפת 'עובדה' על פעיל מרכזי ב'בצלם' כשותף ליזום רצח בעינויים של פלסטינים, טען לוי את הטענה שבכותרת. אבל תגובתו המוזרה מוכיחה שעובדות, גם מוכחות ומוצלבות, לא מעניינות אותו

 

העיתונאי גדעון לוי לא אהב את התחקיר ששודר ב'עובדה' וחשף את אחד הפעילים המרכזיים בארגון 'בצלם' חובר לפעיל מרכזי אחר בארגון 'תאעיוש', למסירת סוחרי קרקעות פלסטינים, שהביעו נכונות למכור קרקעות ליהודים, לרציחתם לאחר עינויים בידי הביטחון המסכל הפלסטיני.

במאמר שפרסם ב'הארץ',('עלה התאנה נכנע, המסך יורד', 10.1) קובע לוי שלא זה הסיפור כאן. "הסיפור הוא איך מצטרפת ספינת הדגל אל אחרוני הבן-דרור ימינים של תעמולת הכזבים וההסחה, שמחופשת לעיתונות"

וכדי להמחיש עד כמה לא הוגנת חשיפת 'עובדה', לפיה ארגון זכויות האדם 'בצלם' היה מעורב ביזום רצח בעינויים של פלסטינים,  קובע לוי כך:

"בצלם" מדווח אמת על כל מקרה הרג בשטחים

האומנם מדווח ארגון 'בצלם' אמת על כל מקרה הרג בשטחים?

התשובה היא שלא. גדעון לוי צודק בכך שהדו"חות המרכזיים שמנפיק 'בצלם', אכן עוסקים במקרי הרג בשטחים, אבל אמירתו ש'בצלם' מדווחים אמת על כל מקרה הרג בשטחים, היא בעצמה אינה אמת.

וזאת בלשון המעטה. מזה כ 12 שנה, מנתחים חוקרי ארגון 'קאמרה', (ארגון האם של 'פרספקטיבה'), את דו"חות מקרי ההרג שמפרסם 'בצלם', ומוצאים בהם אינספור דיווחים שקריים, בהם מוצגים מחבלים חמושים שנהרגו בקרבות, כקורבנות אזרחיים וחפים מפשע שהרג צה"ל. גם ארגון ngo monitor, ערך ניתוח משלו, וגם הוא איתר, במהלך מבצע 'צוק איתן' לבדו, כ 14 מקרים שונים כאלה. הניתוחים שפורסמו מציגים הוכחות חד משמעיות לכך שאלו שדווחו על ידי 'בצלם' כאזרחים, היו למעשה מחבלים חמושים וחברים פעילים ומוצהרים בארגוני טרור.

יוצא אפוא שניתן לומר על 'בצלם' הרבה דברים. מיום חמישי האחרון ניתן גם לומר שפעילים מטעמם מקדמים עינוי ורצח של פלסטינים, כעולה מהתחקיר ששודר ב'עובדה'. דבר אחד אי אפשר להגיד עליהם, וזה שהם מדווחים אמת על כל מקרה הרג בשטחים.

גדעון לוי בתגובה: אני לא חייב לקנות כל דבר שאתם אומרים. הניסיון שלי עם 'בצלם' הוא ארוך שנים ושל אמינות מוחלטת

 

 

למאמר זה התפרסמו 4 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. הוא עוד בשוק שפורסמה כתבה כנגד אחד מה"אליטה" השלטת, הוא עוד רגע התפלץ בשידור על בגידתה של אילנה דיין במחנה של גדעון עת שפרסמה כתבה על נאווי המשוקץ, מסגיר הפלסטינים למוות בשם ההומניות אז מה עוד אפשר לצפות מגדעון??? כלום ושום דבר ומכאן שעם הטפות המוסר של גדעון הייתי מנגב לעצמי את הישבן אך זה יזהם לי את הישבן.

  2. לא פעם ראשונה שלוי רואה בעובדות ערך עיתונאי משני. אבל זה לא המקרה הפעם, שכן הוא מתעקש , כמו בבדיחה, שאין דבר כזה, ג'ירפה.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות