דן שילון מפגין בגרות

דן שילון מסביר לצופיו מדוע תקועה עסקת שליט.

דן שילון מפגין בגרות (22.6.11)

כנראה שהחיקויים שעושים על דן שילון ב"נבחרת ישראל בטלוויזיה" התחילו להשפיע עליו. היום החליטו ב"קשת", לרגל ציון חמש שנים לחטיפתו של גלעד שליט, להקדיש את רוב תכנית הבוקר שלהם – אותה מנחה שילון יחד עם טלי מורנו – לנושא זה.

מעבר לשאלה שכבר נשאלה פעמים רבות על תפקידה של התקשורת בעניין גלעד שליט – האם עליה לקחת צד בוויכוח על עסקה לשחרורו או שמא להישאר ניטראלית – נדמה ששילון שכח שהוא בסך הכל מנחה תכנית בוקר ולא פרשן מדיני.

רגע לפני החדשות של שבע, כאשר הציגו מורנו ושילון את נושא השידור בפני הצופים, הרביץ בהם שילון את תורתו. בהתייחסו לראש הממשלה אמר "הבעיה היא שזה לא מזיז לו. זה פשוט לא מזיז לו".

כאמור, שילון הוא מגיש תכנית טלוויזיה (אשר מתעסקת לרוב ב"כוכב נולד"). הוא מנחה, מראיין. זכותו להחזיק בכל דעה שיחפץ, אבל הוא זקוק כנראה לתזכורת שאין זה מתפקידו של מנחה תכנית בוקר לקבוע כאחרון האברמוביצ'ים מה חושב או מה מרגיש ראש הממשלה, ובעצם להביע את דעתו הבלתי רלוונטית לצופי תכנית הבוקר.

כמובן ששילון לא המציא את הגלגל. בתכניות רבות מדי ברדיו ובטלויזיה בישראל, כבר מזמן שכחו המגישים את תפקידם המקורי והם מרשים לעצמם לכפות את דעותיהם האישיות על המאזינים/צופים על ימין ועל שמאל.

אבל כדאי גם לציין באופן ספציפי לגבי המשפט הנ"ל שתוכן הביקורת של שילון הוא מופרך וילדותי. קיימת דעה לגיטימית על פיה דרישת החמאס במו"מ על שחרור גלעד שליט היא מעבר למה שישראל יכולה לשלם. ייתכן וראש הממשלה מחזיק בדעה זו, אך מכאן ועד לומר עליו ש"זה לא מזיז לו" המרחק רב.

ישנם טיעונים מוצדקים לכאן ולכאן בנושא הכאוב והטעון של עסקת שליט. עדיף להציג אותם ולדון בהם במקום לדבר כמו ילד בכיתה ד'.

 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות