'הארץ': מצאנו את הפתרון לסכסוך

אין שקר, שקוף, מגוחך וגס ככל שיהיה, ש'הארץ' לא יהסס להדפיס במסגרת הירתמותו למאמץ הפלסטיני הלאומי להשמדת ישראל

לוחם חופש מהולל מחזיק בידו את הפתרון האמיתי לסכסוך (צילום: רחים חטיב, פלאש 90)

ביום שישי האחרון, פרסם שאול אריאלי ב'הארץ' מאמר הקורא לשר החוץ ורה"מ החליפי יאיר לפיד לפרק את הממשלה, כיוון שאין בכוונתה להקים מדינה פלסטינית.

לא המאמר (המייגע, כרגיל) הוא העניין, אלא הסנסציה המרגשת שחושף בו אריאלי: מתברר שיש פתרון לסכסוך, הוא בהישג יד וכל שנותר הוא רק לאמץ אותו. הנה הפתרון, במילותיו של אריאלי:

לאמץ מחדש חלוקה מלאה (עם סידורים קונפדרטיביים מוגבלים) לשתי מדינות, על בסיס קווי 1967. חלופה זו, התואמת את עמדת היסוד הפלסטינית בתהליך המדיני מאז 1988, הוצעה על ידי ישראל לראשונה רק באנאפוליס 2008, וגוועה במהירות עם בחירתו של בנימין נתניהו לראש ממשלה ב–2009.

האמנם הסכימו הפלסטינים (כעמדת יסוד! כבר ב 1988!) לסיים את הסכסוך עם ישראל באמצעות חלוקת הארץ לשתי מדינות על בסיס קווי 67'?

הסכימו אולי רק בבועת הדמיונות והשקרים שבתוכה משייטים אריאלי ו'הארץ' מזה עשרות בשנים בכל הנוגע לסכסוך הישראלי פלסטיני.

במציאות שמחוץ לבועה, הסיבה שבעטיה התפוצצה ועידת אנאפוליס היא אותה סיבה שבעטיה התפוצצו בעבר ויתפוצצו גם בעתיד כל המשאים ומתנים לשלום בינינו לבין הפלסטינים.

בניגוד לשקריהם הרפיטטיביים של אריאלי ו'הארץ', הסיבה להתפוצצות ועידת אנאפוליס נובעת מכך שהמחלוקת אינה על 67' אלא על 48'.

בדו"ח של ארגון 'מולד' ו'מרכז תמי שטינמץ למחקרי שלום' באוניברסיטת תל אביב, שסקר את כישלון ועידת אנאפוליס (כאן בעמ' 17) מופיעה הסיבה לא אליבא ד'פרספקטיבה', אליבא דחוקרי השמאל של 'מולד' ו'מרכז שטיינמץ':

הפלסטינים התעקשו על הכרה באחריות ישראלית מלאה ובלעדית לבעיית הפליטים ועל הכרה בזכות השיבה, ואף דרשו מתן פיצוי כספי למדינות ערב המארחות את הפליטים. ישראל סירבה לדרישת הפלסטינים להכיר באחריות הכוללת להיווצרות בעיית הפליטים ולהימשכותה, ולנשיאה בנטל הפתרון לבעיה זו, וכן סירבה להכיר בזכות השיבה.

כמובן שלא מדובר בדרישה לזכות השיבה למדינה הפלסטינית כמובן, אלא בזכות שיבה מלאה ובלתי מוגבלת לתחומי המדינה היהודית, שבתוך קווי 67'. כלומר הצפתה במיליוני צאצאי פליטי 48' הפלסטינים שידרשו בחזרה, וגם יקבלו, את כל רכושם מלפני המלחמה, ובכך יהפכו את המדינה היהודית למדינה דו לאומית ובה רוב ערבי.

יכול להיות שחוקר הסכסוך המלומד, ד"ר שאול אריאלי אינו יודע זאת?

שמא הוא דווקא יודע זאת, אבל מסתיר זאת מקוראי 'הארץ'?

ואם אכן כך, לשם מה מסתירים הוא והעיתון מהקוראים את העובדה שפתרון לסכסוך על בסיס 67' הוא שקר עצמי, ואין לו דבר וחצי דבר עם המציאות והאמת?

מה מבקשים 'הארץ' ואריאלי להשיג באמצעות הפצת שקר זה?

אולי להביע תמיכה במתן זכות שיבה בלתי מוגבלת לתוך ישראל, כלומר בחיסול המדינה היהודית? לא ברור.

מה שכן ברור, הוא מה משיגים הפלסטינים מהפצת שקר זה. את התקדמות תוכנית השלבים שלהם לחיסול ישראל, המופיעה גם כעת באתר המשלחת הפלסטינית לאו"ם, ובה מצוינות גם המטרה – שחרור פלסטין כולה מהאחיזה הציונית, וגם הטקטיקה – ניצול כל פיסת קרקע שתועבר לפלסטינים, כבסיס קדמי להמשך ההשתלטות עד ל"שחרור" פלסטין כולה, "מהים עד הנהר".

וכך נרתמים אריאלי ו'הארץ' בהתלהבות, תוך שהם משקרים במצח נחושה לקוראים, למאמץ הפלסטיני להתקדם בתוכניתם לחיסול ישראל.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות