יונת השלום אלהבאש "חושש מהמצב שנוצר"

כמה דברים שכתב ערוץ 10 חזי סימנטוב לא סיפר לכם על מרואיינו המרכזי, המזהיר אותנו מפני "קיצוניותו" של שר הביטחון המיועד

מאת טל רפאל

מינוי אביגדור ליברמן לשר הביטחון לא מקובל על רמאללה, מבשר כתב הערבים של ערוץ 10 חזי סימנטוב ("חשש ברשות הפלסטינית מהרחבת הקואליציה: "לא ניפגש עם ליברמן", 23.5.2016).

בכתבתו מראיין סימנטוב את יועצו הקרוב של הנשיא אבו מאזן, איש מודאג בשם מחמוד אלהבאש.

אותו אלהבאש "מביע את חששו מהמצב שנוצר", לפיו "מינוי ליברמן יזיק לתהליך השלום", היות שליברמן "שיגר איומים לכל עבר, רק טרוריסטים מתנהגים כך", ועוד ועוד.

סימנטוב מניח לאלהבאש לכרכם את פניו ולחלק ציונים ל"אידיואולוגיה הטרוריסטית ההרסנית" של שר הביטחון המיועד. רק עניין אחד קטן לא מובא לעיני הצופים, והוא מיהו אותו אלהבאש, יועצו של אבו מאזן לענייני דת, המביע חשש כה עמוק מן ההקצנה.

לאחר שבדקנו בעצמנו במי מדובר, אנחנו לא בטוחים כי אלהבאש הוא האדם המתאים ללמד קטגוריה על שר הביטחון הנכנס:

לפי המידע המובא באתר PMW, אלהבאש הוא תומך טרור מובהק:

אנו מביעים הערכה, כבוד והוקרה כלפי אלה שהם נכבדים מאיתנו, השהידים. (1/12/2015)

מטיף לטרור מובהק:

חטאי השהיד נמחלים מרגע שניגרת טיפת דמו הראשונה… השהיד מעיד לטובת 70 מבני משפחתו, ומציל את כולם מהגיהנום. השהיד נמצא ביחד עם הנביאים והצדיקים. (8/11/2013)

מתנגד לתהליך השלום, לו הוא כה חרד בכתבתו של סימנטוב:

על מה אנחנו [פת"ח וחמא"ס] חלוקים? האם אנו חלוקים על ירושלים, למשל? חלוקים על שחרור פלסטין מהים עד הנהר? חלוקים על מה? על מה הם חלוקים?". (26.9.2014)

ואנטישמי שרואה ביהודים כמייצגי ה"רשע" בעולם:

זהו סכסוך בין שתי ישויות, הטוב והרע, סכסוך בין שני פרויקטים: הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן, פרויקט שקשור באללה, וברצונו של אללה – באמת ובטוב, ופרויקט הקשור לעושק, לשטניות, לאיבה, לכיבוש ולברבריות". (23.10.2015)

אגב, זו לא הפעם הראשונה שאלהבאש מכנה את ליברמן בשלל כינויים. כבר ב-2012, בעקבות קריאתו של ליברמן (שכיהן אז כשר החוץ) להדחת יושב ראש הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, על ידי בחירות ברשות הפלסטינית, כינה אותו אלהבאש "שטן", "עבד לשטן", "שפל", "שודד" ו"טרוריסט".

'פרספקטיבה': חזי סימנטוב, מבין כל יועציו של הראיס לא הצלחת למצוא מישהו מתאים יותר לבקר את קיצוניות שר הביטחון הנכנס?

חדשות 10: נושא הכתבה היה פוליטי מדיני, וככזה לא עסק בדמותו של האיש. מחמוד אל-הבאש הוא יועצו של אבו מאזן לענייני דת ונחשב לאחד ממקורביו ולאיש סודו. בעבר ובהווה האיש אכן נשא דרשות, והתבטא בצורה חריפה נגד ישראל. אמירות אלו שודרו בחדשות 10 בעבר פעם אחר פעם, ולא הוסתרו מציבור צופינו. להפך.

 

 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות