יש לינץ' ויש לינץ'

ייתכן שחלקכם לא שמע את הסיפור הבא, או שהוא נשמע לכם מוכר: שני צעירים בני 16 הותקפו ונפצעו על ידי עשרות נערים ונערות, סתם כך ללא סיבה וללא התגרות. לא, זה לא קרה בירושלים וגם לא בין יהודים לערבים. זה קרה בחמישי שעבר (23.8.12) בקניון דיזנגוף במרכז תל-אביב.

הדמיון לתקיפה שביצעו נערים יהודים בנער ערבי בירושלים לפני כשבוע הוא כמעט מדהים. גם כאן מדובר באלימות סתמית, ללא התגרות מצד הנתקף, כאשר התוקפים רובם ככולם קטינים. אך יש בכל זאת הבדל אחד – בעוד תקיפת הערבי זכתה לכותרות ראשיות וכמעט שלא ירדה מסדר היום עד עצם היום הזה, התקיפה הסתמית בתל-אביב כמעט לא הוזכרה בכלי התקשורת.

היחידים שטרחו לדווח על האירוע הם 'ידיעות אחרונות' (עמ' 22) ו'מעריב' (עמ' 20). הדיווח של 'מעריב' הועתק גם ל-nrg, משם לקחו את הידיעה גם גלובס.

'הארץ' – כלום.

'ישראל היום' – כלום.

 ynet – כלום.

 'ואללה!' – כלום.

 'נענע10' – כלום.

חדשות 2 – כלום

(נכון לשעה 11:00 בבוקר, 27.8.12. האירוע התרחש ביום חמישי ה-23.8 בשעה 21:00).

אי הדיווח של האירוע האלים הוא תעודת עניות לתקשורת הישראלית. גם הבחירה של 'מעריב' ו'ידיעות' לקבור את הסיפור מעבר לעמוד 20 היא תמוהה. האם כלי התקשורת לא מסוגלים להתמודד עם מציאות שלפתע מערערת את תפיסת עולמם המסודר?

ההשוואה לתקיפה שבוצעה בירושלים כל כך מתבקשת, שכל שנותר הוא לבדוק אם – אחרי שכלי התקשורת יתאפסו על עצמם – הם יבצעו את הפולו-אפ, הניתוחים והפרשנויות הנדרשים, ויעוררו שיח ציבורי קצת יותר מורכב ממה שחלקם הצליחו להנפיק בשבוע האחרון. אם הסיפור הזה לא יזכה לאותה התייחסות כמו לתקיפה בירושלים, לתקשורת אין למי להלין על חוסר האמון כלפיה אלא על עצמה.

עדכון:

במקור נכתב כאן שהאירוע התרחש ב-26.8. זוהי טעות. התקיפה התרחשה ב-23.8. עובדה זו רק מחזקת את הביקורת. לקח ארבעה ימים עד שהסיפור יצא לתקשורת, וגם אז בעמוד 20 ו-22 של 'מעריב' ו'ידיעות'.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות