כשעיתון הופך ליחצ"ן

מתוך עשרות קמפיינים אינטרנטיים, על איזה בוחר 'הארץ' "לדווח" לקוראיו?

גולשי פייסבוק ואתרי שיתוף אחרים מודעים היטב לעובדה שמחאות אינטרנטיות קמות ונעלמות כמעט מדי יום. הן בדרך כלל לא מעניינות את רוב הציבור. ואולם השבוע, בחר עיתון "הארץ" אחת מהן עם פינצטה והעניק לה יחסי ציבור נרחבים.

תחת הכותרת "קמפיין חדש בפייסבוק: לסגור את החשבון בלאומי" (9.12.11) פרסם העיתון במדור חינוך וחברה את הידיעה הבאה:

קמפיין חדש בפייסבוק קורא ללקוחות בנק לאומי לסגור את חשבונותיהם, במחאה על תחרות שני מיליון סיבות, בה מתחרות ביניהן עמותות על תרומות מהבנק. עמוד הפייסבוק של הבנק מלא בתלונות לקוחות הדורשים להסיר את עמותת "אם תרצו" מהפרויקט. הלקוחות מאיימים כי אם השתתפות העמותה לא תבוטל, הם יסגרו את חשבונותיהם. 

מלבד השאלה המתבקשת – מדוע בחר "הארץ" לפרסם דווקא את המחאה הזאת בניגוד למחאות רבות אחרות, נשאלת השאלה איזה ערך חדשותי ועיתונאי מצא העיתון בפרסום הידיעה הנ"ל? לא מדובר בדיווח על מחאה שצלחה או נכשלה אלא על מחאה בחיתוליה שנמצאת בשלב גיוס גולשים. כדאי לציין בהקשר לא מקרי זה, כי הקוראים התמימים אף הופנו לעמוד הפייסבוק המדובר תוך אזכור שמו המלא.

אין בפרסום הקמפיין כל ערך חדשותי, אלא אך ורק ניסיון זול אך מוצלח של עיתון שמתיימר לייצג עיתונות איכותית, ליידע את הקוראים על המחאה ולגייסם להצטרף אליה. הנה, רק יומיים לאחר פרסום הידיעה, כבר מדווח לנו 'הארץ' כי הקמפיין נגד 'אם תרצו' עבד וכי בנק לאומי החליט להקפיא את התחרות.

עיתון 'הארץ' צריך להחליט אחת ולתמיד האם הוא מעוניין להיות עיתון או מניפסט.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות