"מכונת התעמולה (של נחמיה שטרסלר) נכנסה מיד לפעולה"

על סמך מה טפל במשתמע הפרשן והעורך הבכיר של 'הארץ' אשמת שווא חמורה על קרוב לחצי מיליון איש? על סמך כלום

במאמר שפרסם היום ב'הארץ' על אודות חקירת הקטינים העצורים בידי שב"כ בחשד ליידוי האבנים שהרג את הפלסטינית עאישה א-ראבי, קבע הפרשן והעורך הבכיר נחמיה שטרסלר את הקביעה הבאה:

מכונת התעמולה של המתנחלים נכנסה מיד לפעולה והפיצה באכזריות אין קץ שהרוצח הוא בעצם הבעל, שמאס באשתו. טוב, ערבים.

"מכונת התעמולה של המתנחלים".

למעשה, למתנחלים אכן יש זרוע אותה ניתן לכנות "מכונת תעמולה". "מועצת יש"ע", ארגון שאחת ממשימותיו העיקריות היא הסברה, (או תעמולה, קראו לזה איך שתרצו).

אבל מועצת יש"ע, שמרבה להפיץ "תעמולה", מעולם לא הפיצה את הטענה החמורה והמכפישה שהעלה שטרסלר.

וגם לא "ועד מתיישבי שומרון" ולא כל ארגון מוכר אחר, העוסק ב"תעמולה" מטעם המתנחלים.

פניתי לשטרסלר וביקשתי ממנו תימוכין, מראה מקום, מקור כלשהו, עליו השעין את האשמתו כלפי "מכונת התעמולה" של ה"מתנחלים" (כזכור, ציבור המונה כ 400 אלף נפש)

שטרסלר נמנע מלהגיב. האם זה בגלל שאין לו כל תימוכין?

חיפשנו בעצמנו את התימוכין שלו. מצאנו ארבעה חמישה חשבונות טוויטר בהם נטענה הטענה הזו, כולם מעוטי עוקבים, כמעט כולם אנונימיים, לכל הדעות לא מקורות אותם ניתן לכנות "מכונת התעמולה של המתנחלים".

מצאנו חשבון נוסף של צייצנית מוכרת בשם אורלי שגיא (13.2K עוקבים) גם בו נטענה הטענה הזו, אולם אותה אורלי שגיא אינה נושאת בשום תפקיד רשמי בשום "מכונת תעמולה" מטעם ה"מתנחלים", אלא מצייצת את דעותיה הפרטיות, כמו המוני צייצנים אחרים.

האם נכון על סמך ציוצים/פוסטים אחדים שמעלים ברשתות משתמשים שרובם אלמונים, לייחס את טענותיהם לציבור מתיישבי יו"ש בכללותו?

לדעתנו לא. זוהי הכללה נמהרת וגסה שאין לה על מה להישען.

כיוון שלפי ההיגיון הזה ניתן להאשים את "מכונת התעמולה" של ה"שמאל" בכך שהיא מאשימה את הורי שלושת הנערים בגוש עציון ברציחתם (העיתונאי רענן שקד, 42K עוקבים), קוראת להוציא להורג את העיתונאי שרון גל (פעיל השמאל יוסי גורביץ, 19K עוקבים) או העיתונאי המנוח אורי אבנרי, שקרא לחיילי צה"ל להרוג מתנחלים, וכמובן שדוגמאות נוספות לא חסר והמסר הובן.

ברור שאין לכך מקום, ומדובר בדעותיהם של אנשים פרטיים שהאחראים היחידים לתשפוכות היוצאות מפיותיהם אלו הם בעצמם.

מדוע, אם כך, ממהר שטרסלר להאשים את כל ה"מתנחלים" (באמצעות מכונת התעמולה "שלהם") בהפצת אותה טענה על אודות בעלה של עאישה א-ראבי?

רמה נמוכה. אם בכל זאת תגיע תגובה מצד שטרסלר היא תפורסם כאן

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות