'מעריב' מציג: האופה החביב ששבת רעב

מה אתם יודעים על בכיר הג'יהאד האיסלאמי חאדר עדנאן אשר הפסיק לשבות רעב לאחר 66 יום במעצר מנהלי? תלוי איזה עיתון אתם קוראים. כתבי 'מעריב' זוהר שחר לוי ורימון מרג'ייה סיקרו את שביתת הרעב ואת הפסקתה תוך שהם משוחחים עם בני משפחתו של עדנאן, מראיינים חברי כנסת ערביים התומכים בו, ומתארים את משקלו לפני ואחרי שביתת הרעב. דבר אחד הם לא חשבו לעשות – לספר לקוראי 'מעריב' מי הוא עדנאן ומה הרקע למעצרו.

אלו התיאורים שתוכלו לקרוא ב'מעריב' וב-nrg על חאדר עדנאן:

תיאור המעצר:                  

ב-12 בדצמבר, בשתיים לפנות בוקר, נכנס כוח ישראלי לכפר. "החיילים הוציאו את בעלי מהשירותים ולקחו אותו", מספרת רנדה. כשנעצר הוא שקל 92 ק"ג. היום, אחרי יותר מחודשיים של שביתת רעב, הוא שוקל 62 ק"ג. זה מעט מאוד, במיוחד נוכח העובדה שגובהו 1.85 מטר.

טענות בדבר היותו של עדנאן חף מפשע:

"טוענים שהוא מחבל אבל זה לא נכון", אומרת אשתו. "הוא בחיים לא עסק בפעולות צבאיות. הוא פועל רק במישור הפוליטי, פעיל באגודת הסטודנטים. אין להם כלום נגדו ולכן הוא במעצר מינהלי".

"העם היהודי לא יודע את האמת", אומר אביו, עדנאן. הממשלה שלכם מעוותת את המציאות". הוא משוכנע שמעצרו של בנו הוא חלק ממאמץ ישראלי לסכל את הפיוס הפנים-פלסטיני. "חאדר חבר בוועדת הפיוס של הפלגים. הממשלה בישראל לא רוצה שהפיוס יתבצע ולכן עצרה אותו".

אין ספק כי הכתבים עשו את עבודתם העיתונאית נאמנה כאשר הביאו את הצד של משפחתו של עדנאן ושל הפעילים למען שחרורו, אבל להיכן נעלמה היושרה העיתונאית בכל הנוגע לתיאור פעילותו הקיצונית של עדנאן?

בניגוד לכלי תקשורת אחרים אשר לא הסתירו את הרקע של עדנאן ואיזנו בכך את הדיווחים עליו, קוראי 'מעריב' לא זכו ולו למילה אחת בסדרה של שלוש כתבות, המתארת את העובדה שמדובר בפעיל קיצוני, חבר הנהגת הג'יהאד האסלאמי ודוברה הרשמי, אשר הסית בפומבי לביצוע פיגועי טרור ורצח אזרחים ישראלים.

הדיווח החלקי והכמעט חד-צדדי של 'מעריב' לא היה מבייש את מיטב אתרי הפרופגנדה האנטי-ישראליים אשר כינו את עדנאן "אופה מהכפר עראבה". להלן קטע וידאו של האופה החביב מתוך כתבה של שלומי אלדר בחדשות 10 (החל מדקה 1:17). ניתן להפיץ לקוראי 'מעריב'.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות