'מעריב' משקר כדי לאתרג את יאיר גולן

שקר שחוזרים עליו אינספור פעמים לא הופך לאמת. למשל השקר לפיו יאיר גולן השווה את ישראל לגרמניה של "טרום השואה"

שקר גס שנשען על הידיעה שרוב מוחלט קורא רק את הכותרות. הכותרת ב'מעריב'

ביום שישי האחרון חזרו עורכי 'מעריב' על אחד השקרים הערמומיים ועזי המצח של התקשורת הישראלית מהזמן האחרון. שקר שחוזרים עליו אינספור פעמים, כפי שכבר חשפנו כאן בעבר, אינו הופך לאמת. נחשוף אותו.

כשהם מכירים היטב ובונים על הנתון לפיו מתוך כל עשרה אנשים האוחזים בידם עיתון, שמונה קוראים רק את כותרות המאמרים, הם ניסחו את הכותרת הזו, בנוגע לח"כ יאיר גולן: (מעריב, 7.1.2022, עמ' 7)

הסערה הקודמת: השוואה של "תהליכים" בארץ לגרמניה טרום השואה

אלא שזהו שקר שנוער לעשות עם גולן חסד שלא מגיע לו ולהטעות את הציבור לחשוב שדיבר "רק" על תהליכים שאירעו בגרמניה "טרום השואה".

לא. גולן דיבר גם על תהליכים שאירעו בגרמניה לפני השואה, בשנות ה 20 ובשנות ה 30, אבל גם על תהליכים שאירעו בגרמניה בשנות ה 40, כלומר בשנות השמדת העם ההמונית והמתועשת שביצעו בעם היהודי.

וכך אמר גולן בנאומו ביום השואה במאי 2016:

אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו בשנת 2016

70 ו 80 שנה אחורה משנת 2016, מביא אותנו לעשור שבין שנת 1936 לשנת 1946. כלומר ההשוואה שערך מי שתיאר יהודים כ"תתי אדם", לא היתה בין ישראל לגרמניה של טרום השואה, אז הרגיל מערך התעמולה הגרמני את הציבור לראות ביהודים תתי אדם, אלא בין ישראל לגרמניה של השואה, בה היא חיסלה בשיטתיות את אותם תתי אדם.

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות