מקצועיות עיתונאית תוצרת ynet

לפני חודש וחצי דיווח אתר ynet שארגון המקושר לחמאס הצטרף לאו"ם. אתמול דיווח ynet שאותו ארגון הצטרף רק אתמול לאו"ם. אז מתי הוא באמת הצטרף לאו"ם, ולמה ynet דיווח את אותו הדבר פעמיים בהפרש של חודש וחצי? התשובה לא קשורה לאו"ם, אלא להתנהלות של ynet

מבזק חדשות יבשושי למדי שהופיע אתמול ב-ynet, דיווח כדלהלן:

prc

 

אבל רגע – לפני חודש וחצי דווח ב-ynet בדיוק אותו הדבר:

 

ynet1

 

אז מה קורה פה? מה פשר הכפילות? אם זה קרה לפני חודש וחצי, אז מה קרה אתמול? אז זהו, שזה לא קרה לפני חודש וחצי. כפי ש'פרספקטיבה' הסבירה בזמנו, לפני כחודש וחצי (1.6.15) ועדה של האו"ם בסה"כ המליצה על הענקת מעמד של יועץ לארגון הפלסטיני, ואילו אתמול קיבלה הוועדה הכלכלית-חברתית של האו"ם את המלצת הוועדה, והארגון זכה סוף סוף לסטטוס היועץ. ב-ynet לא הבינו נכון מה קרה לפני חודש וחצי, וכבר אז דיווחו בטעות שהארגון הפלסטיני הצטרף לשורות האו"ם, מה שבפועל קרה רק אתמול. 'פרספקטיבה' פנתה אז ל-ynet על מנת להצביע על הטעות, אולם לא קיבלה כל תגובה (נציין שכלי תקשורת נוספים ביצעו את אותה הטעות, ולפחות שלשה מהם תיקנו את דיווחיהם בעקבות פניית 'פרפסקטיבה' – 'ישראל היום', nrg וגלי צה"ל).

אולי ב-ynet חשבו שאף אחד לא יזכור שהם כבר דיווחו בטעות שהדבר קרה לפני חודש וחצי, והאמת היא שהם כנראה צודקים. אבל הם אפילו השמיטו מהמבזק את המשפט היחיד שהתייחס למה שקרה בחודש שעבר (המבזק של ynet לקוח מסוכנות AP). כך בדיווח המקורי של AP:

Last month, the UN committee that accredits non-governmental organizations, or NGOs, recommended that the center's application be approved.

תרגום (מאתר NRG):

בחודש שעבר המליצה ועדת האו"ם אשר תפקידה להמליץ על הכרה בארגונים לא ממשלתיים שבקשת המרכז לקבל הכרה תאושר.

ynet, אם כן, גם דיווח דיווח שגוי, גם לא תיקן, וגם השמיט מידע רלוונטי בדיווח השני. אמנם צרכני החדשות לא צריכים להדיר שינה מעינהם בגלל הטעות היחסית מינורית של ynet, אבל התנהלותו מעידה על חוסר מקצועיות.

 

 

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. מעניין שכל חוסר מקצועיות של YNET תמיד- אבל תמיד- משרת את האג'נדה הפוליטית שלו.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות