קינה למשתחרר מהכלא

למספר עיתונים קשה להתמודד עם שחרורו של יונה אברושמי מהכלא

קינה למשתחרר מהכלא (27.1.11)

יונה אברושמי, מי שרצח לפני 27 שנה את אמיל גרינצוייג במהלך הפגנה של "שלום עכשיו" נגד מלחמת לבנון, השתחרר אתמול לחופשי.

עיתון "הארץ", כצפוי, לקח את זה ללב, פרש את הידיעה על גבי כמעט עמוד שלם בתוספת קינה של יוסי שריד ("יונה אברושמי היום; יגאל עמיר מחר"), ואף הגדיל ופרסם מאמר מערכת יוקד בנושא ("בהמתנה לרוצח הבא"). למותר לציין שהרוח הנושבת מהעיתון היא הצטערות על כך שאברושמי השתחרר, למרות שסיים לרצות את עונשו כדת וכדין. לפתע שלטון החוק ופסק דין של בית משפט לא ראויים בעיני העיתון, כדברי שריד:

היה מאוד מצער להיוודע, במפתיע, שלאברושמי נפתחו השערים ונסגרו אחריו, והוא בחוץ.

אנחנו מבינים שהעיתון לוקח קשה את שחרור אברושמי, אולם מה הוא מבקש? שאברושמי יישאר בכלא יותר מהזמן שהוקצב לו? ולמה ש"הארץ" לא ידרוש זאת גם לגבי שאר אלפי הרוצחים, אנסים ושודדים אשר סיימו לרצות את עונשם במהלך השנים?

"מעריב" בחר להשתיל פרשנות סתומה לדיווח על שחרורו של אברושמי. בדיווחו של אבי אשכנז נכתב:

עשרות צלמים ועיתונאים המתינו לאברושמי, ששחרורו מגיע בדיוק בתקופה בה שופטים ופרקליטים מאוימים יותר מתמיד […]

ואנחנו שואלים: מה הקשר בין המשפט הנ"ל לבין שחרורו של אברושמי? האם שחרורו מאיים באיזשהו אופן על שופטים או פרקליטים מסוימים? האם איים בעצמו על שופט או פרקליט כלשהו? ל"מעריב" ולאבי אשכנזי, אשר נדמה כי בימים האחרונים הוא מנסה להתחרות עם "הארץ", הפתרונים. באותה ידיעה באתר NRG, אגב, המשפט הנ"ל לא קיים. ללמדנו השפעת כושר שיפוטם של עורכים.

העיתון היחיד שנתן לידיעה הזו את מקומה הראוי הוא "ידיעות אחרונות" אשר בעמוד האחרון (הפנימי) הביא בסך הכל תמונה עם כיתוב קצר אשר סיכם בכמה משפטים את מעשיו ושחרורו של אברושמי, בלי קינות, נבואות ופרשנויות.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות