אכן שטיפת מוח

לעיתון 'הארץ' מספיקות שתי גננות כדי לסדר את החדשות לפי האג'נדה של העיתון

משרד החינוך החליט להנחות את גני הילדים היהודיים לפתוח כל שבוע החל משנת הלימודים הבאה בטקס הנפת הדגל אשר יכלול את שירת ההמנון.

בתגובה, עיתון הארץ פרסם היום (19.7.11) ידיעה בעלת הכותרת הבאה:

הגננות: שירת ההמנון בגנים היא "שטיפת מוח לילדים"

האם הידיעה היא על עצומה עליה חתמו כל (או רוב) הגננות בארץ? האם העיתון ערך סקר בקרב הגננות? האם מכון מחקר כלשהו עשה כן?

למעשה, הכתב החרוץ אסף שטול-טראורינג שוחח עם שתי גננות: אביבית, גננת בגן ברמת גן, ו-י', גננת בגן ציבורי במרכז הארץ, אשר מתנגדות להנחיה החדשה. זה הספיק לעיתון על מנת לתת לידיעה כותרת ממנה משתמע כי כל הגננות חושבות שמדובר ב"שטיפת מוח לילדים".

האמת היא שגם מתוך הידיעה, המסקנה העובדתית היא כי ההתבטאות "שטיפת מוח לילדים" נאמרה רק על ידי גננת אחת מתוך השתיים – אביבית מרמת גן. כותרת מדויקת יותר היתה: "גננת מרמת גן: שירת ההמנון היא שטיפת מוח לילדים".

"הארץ" לא משתדל להסתיר את התנגדותו לכל היוזמות של משרד החינוך מהשנה האחרונה. אך שום ביקורת לא מצדיקה פרסום כותרת מניפולטיבית ושקרית. בהתחשב בעובדה שקוראים רבים קוראים רק כותרות, "הארץ" פעל לא רק בחוסר אחריות אלא בחוסר תום לב.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות