אצל ה'ניו יורק טיימס', הכל הולך

כיתוב התמונה הזה בניו יורק טיימס הוא תערובת מרהיבה של בורות, עוינות מובנית לליכוד, ועולה החשש שגם קצת זדון

בכל הקשור לסיקור של ישראל על ידי ה'ניו יורק טיימס', הכל הולך, פשוטו כמשמעו. הדוגמא האחרונה היא הכיתוב האבסורדי שצורף לתמונה של שילוט בחירות, כחלק ממאמר שהסביר לקוראים את הקמפיינים של המפלגות השונות:

בתל אביב, שלט חוצות של מפלגת 'כחול לבן' מתמודד מול מודעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ובעלי בריתו מהימין. הסקרים מראים שהמרוץ צמוד

(כיתוב התמונה: התמונה, כפי שהופיעה אתמול בעמוד 3 של המהדורה הבינלאומית של ה'ניו-יורק טיימס')

מה רואים בתמונה שמופיעה בראש העמוד? בצד שמאל, הנהגת מפלגת 'כחול לבן' – משה יעלון, בני גנץ, יאיר לפיד וגבי אשכנזי – עם הכתובת "עם ישראל חי". בצד ימין, לצד ראש הממשלה נתניהו מופיעים איתמר בן גביר, בצלאל סמוטריץ' ומיכאל בן-ארי עם הכתובת "כהנא חי".

במאמר עצמו כותב דיוויד הלבפינגר ש"הכל הולך":

הפוליטיקה הישראלית אינה עדינה… רק העיפו מבט במודעות המופנות לבוחרים ברשת החברתית ככל שיום הבחירות מתקרב. הן בעברית וערבית, אבל הרבה ממה שמופיע בהן דורש מעט מאוד תרגום, אם בכלל.

האמת היא שמתרגם מקצועי לא היה מזיק כלל לעורכי ה'טיימס' המבולבלים. כפי שכל צופה ישראלי יבחין מיד, התמונה לא מציגה שתי מודעות אלא מודעת בחירות אחת של 'כחול לבן' המציגה את נתניהו כבעל-ברית של הימין הקיצוני. זאת בעקבות העידוד שהעניק לריצה המשותפת של מפלגות 'האיחוד הלאומי' ו'עוצמה יהודית'.

לא הייתם מצפים שזה יהיה ברור לעיתונאים שתפקידם להסביר את הבחירות בישראל לקהל האמריקאי?

 

ׁלמאמר המקורי באנגלית באתר CAMERA לחצו כאן. תרגם מאנגלית שלומי בן מאיר.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות