גלי צה"ל, מה ש(אנחנו נחליט) שקורה עכשיו

האם אפשר, באותה מהדורה, גם לדווח שדקירת הנער הערבי ההומו היתה בידי אחיו, על רקע כבוד המשפחה, וגם להאשים בכך את רבני הימין? מסתבר שבגלצ הכל אפשרי

אם התגובה של 'איגי' לא רק לא רלוונטית אלא מכפישה לא בצדק ומסיטה את הדיון מנתיבו הנכון למה לשדר אותה? גלצ (צילום: פלאש 90)

ביום שישי בצהריים נדקר נער להט"בי בכל חלקי גופו בתל אביב ונפצע קשה.

האמת היא שכבר מהרגע הראשון, עוד לפני השעה 14:00, התבררו נסיבות המקרה. עדי ראייה דיווחו שהנער, ערבי מטמרה, דיווח להם שהדוקר הוא אחיו ואז התמוטט.

נניח שבשעה-שעתיים הראשונות עוד לא התבררו נסיבות המקרה, כדי להצדיק את הפניית האצבע המאשימה כלפי רבני הימין הדתי, שלכאורה נושאים באחריות לניסיון הרצח. גם האוטומטיות הזו מגונה ופסולה, אבל נניח שניתן, בדוחק, לתרץ אותה בכך שנסיבות המקרה טרם הובררו, או טרם נודעו לכולם.

את מה שקרה בחדשות השעה 16:00 בגלי צה"ל, אין דרך להסביר, וודאי לא להצדיק.

המהדורה נפתחה בדיווח על דקירת הנער בתל אביב, מחוץ למרכז להט"ב. "בשעה זו עדיין מתנהל מצוד אחרי אחיו, החשוד המרכזי בדקירה, שנראה נמלט מהמקום", דיווחה הקריינית, והוסיפה ש"נבדק החשד שהנער נדקר בשל סכסוך משפחתי הנובע מנטייתו המינית".

הייתם מצפים שבשלב הזה יביאו כתבי גלצ לשידור את תגובות ראשי המגזר הערבי? את תגובת משפחת הנער? את תגובת ארגוני הלהט"ב על היחס הקשה לו זוכה קהילת הלט"ב במגזר הערבי?

חחח. שכחתם שמדובר בגלצ?

מיד אחרי שדיווחה על נסיבות המקרה, הרחוקות מאחריות הרבנים כרחוק מזרח ממערב, הקריאה הקריינית את תגובת ארגון הנעור הגאה איגי, תגובה שכולה השתלחות בוטה ופוליטית ב"רבנים" כמובן, שיש מחיר לאמירותיהם "שאנו שומעים מידי יום, שלטי חוצות פוגעניים, עידוד טיפול המרה ושיח אלים. כל אלה מובילים בסוף לאלימות".

שאלנו את גלי צה"ל: נניח שאפשר להבין, בדוחק רב מאד, שידור מתקפה בוטה כזו נגד ה"רבנים" לפני שהתבררו נסיבות המקרה.

מה היתה ההצדקה לשדר את התגובה הפוליטית, המכפישה ובעיקר הבלתי רלוונטית בעליל של איגי על התקרית?

תגובת גל"צ: ״מדובר בתגובה שנמסרה מטעם ארגון הנוער הגאה בעקבות הפגיעה בנער.

התגובה שודרה במלואה במהדורת חדשות אחת״.

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. זה לא אשמת גלצ כמו שזו אשמת איגי וכל החונטה הלהטבית הזאת שבוחשת בתקשורת לאחרונה.

  2. גם בגרמניה הפרה-נאצית היתה קבוצת מעוט אחת מסוימת שהואשמה בכל דבר רע שקרה, שעירים לעזאזל. על כן אני יכול להצדיק את מי ש"מזהה תהליכים שהיו בגרמניה לפני 70-80 שנה".
    בישראל זה משוכלל ומהיר- בתוך יומיים בלבד גם סתיו שפיר ("הסכין שדקרה השבוע נער..היא … אותה שנאה שרצחה … בברנוער. שנאה שמתודלקת על ידי רבנים, שרים וח"כים"), גם איציק שמולי ("רפי פרץ אשם באווירה שהובילה לדקירה"), וגם יעל גרמן ("דקירת הנער הגאה… ניזונים מהשנאה של רבנים כדוגמת הרב טאו וחבריו, שאינם מבינים את הנזק שבדבריהם").

  3. גם בפתית מהדורת "השבוע עם ירון דקל" ב"כאן 11" (ידוע גם כ"השידור הציבורי"), מר דקל התעלם מהעובדה שהדוקר היה אחיו של הנדקר ושפך קב של שופכין על הרב רפי פרץ ועל תמיכתו, כביכול, ב"טיפולי המרה", בשולחו רמז עבה כי הרב פרץ והימין אחראים לניסיון הרצח. גם בכתבה ש"סיקרה" את המקרה באותה מהדורה, רק במשפט האחרון מולמל כי האחראי לניסיון הרצח הוא אחיו של הנדקר ושהוא "תושב טמרה". למי שמוחו בקודקודו, נדמה היה כי הכתבה מובילה לכך שהדוקר הוא איזה דתי חשוך נוסח ישי שליסל, ר"ל…

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות