'הארץ' מציג: הזיות על שלום והחזרת חטופים

לפי 'הארץ', הפלסטינים תמיד רצו שלום, ועכשיו רצונם לשחרר את החטופים בעסקה. זאת ישראל הסרבנית. מדובר בהבלים של כסילים ובורים והנה ההוכחות לכך

האמת העגומה היא שלפחות לפי הצהרותיו, לחמאס אין כרגע כוונה לשחרר את החטופים במסגרת עסקה, יהיה מחירה אשר יהיה (צילום: מטה המשפחות)

ביום שישי האחרון ערכה קרולינה לנסדמן ב'הארץ' השוואה מעניינת בין הוויכוח הישן על השלום עם הפלסטינים, לוויכוח החדש על עסקת החטופים.

כך לנסדמן:

הוויכוח על החזרת החטופים מזכיר את הוויכוח על השלום.

מתנגדי השלום הם תמיד שוחרי שלום, אבל… מתנגדי העסקה הם כולם בעד החזרת החטופים, אבל… אבל לא בכל מחיר.

ובכן, לאלו ולאלו יש לומר שרצון משמעו להיות נכון לשלם את המחיר שלא רוצים לשלם.

כלומר, לטענת לנדסמן, לו רק היינו מוכנים לשלם את המחיר שאנחנו לא רוצים לשלם, הדיל היה מושג. היינו זוכים לשלום עם הפלסטינים אז והיינו זוכים בחטופים עכשיו.

היא כרגיל טועה, פעמיים, שתי הטעויות בגלל אותה נקודה עיוורת בשדה הראייה שלה, האופיינית לשמאל הרדיקלי-משיחי הישראלי.

הטעות הראשונה של לנדסמן נוגעת לתהליך השלום. לטענתה, אם היינו מוכנים לשלם את המחיר, השלום היה בא.

אבל גם אם היינו משלמים את מלוא המחיר, השלום לעולם לא היה בא, כיוון שמטרת המו"מ לא היתה שלום אלא שיפור עמדות לקראת המשך המלחמה.

לכן, בעבור "שלום", דרשו הפלסטינים את זכות השיבה במובנה הרחב ביותר (חיוב ישראל לקלוט אל כל שטחה כל אחד ממיליוני הפליטים וצאצאיהם, להשיב להם את רכושם ולאזרח אותם) ואת הסכמת ישראל לסירובם להכיר בישראל כמדינה יהודית.

זהו מחיר שכל ילד, לבד מלנדסמן וחבריה בשמאל הרדיקלי משיחי, מבין שמשמעותו ומטרתו היא השמדת ישראל בשלב הבא.

הטעות השניה של לנדסמן נוגעת ל"החזרת החטופים". לטענתה כאמור, אם היינו מוכנים לשלם את המחיר, היינו מחזירים את החטופים.

אם היתה מקשיבה לא רק לעצמה אלא גם לפלסטינים, היתה שומעת את דבריהם הברורים, ולפיהם ה"עסקה" היחידה העומדת על הפרק היא כניעה מוחלטת של ישראל. (הפסקת המלחמה, נסיגה מוחלטת מהרצועה, חסינות לאנשי חמאס, שיקומה המלא של הרצועה, החזרת התושבים לצפונה)

וכל זאת כלל לא בתמורה לחטופים. רק תמורת הסכמת חמאס להיכנס למו"מ על מה שהם מכנים "עסקה מכובדת", שאינה כוללת הסכמה שלהם לשחרור כל החטופים ואפילו לא את רובם.

הנה כי כן, כשם שהפלסטינים לא חשבו בשום שלב על עסקה שבסופה שלום עמנו, כך אינם חושבים גם עכשיו על עסקה שבסופה החטופים כולם מוחזרים אלינו.

החזון שלהם תמיד היה, וגם עכשיו, אחר לגמרי. ורק כסילי השמאל הרדיקלי-משיחי, ובתוכם כמובן כותבי 'הארץ', לא מצליחים לראות אותו.

תמיד ראו ותמיד רואים רק את מה שמספרים לעצמם.

להצטרפות לרשימת התפוצה וקבלת עדכונים שוטפים במייל לחצו כאן.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות