זהירות: אם תפגין תפוטר!

פרק נוסף בקרב הבלימה של "ישראל היום" נגד המחאה המפשטת.

מה לא יעשה "ישראל היום" כדי להלחם במחאות הגואות והמתפשטות ברחבי הארץ? בשבועיים האחרונים העיתון לא הסתיר את מורת רוחו ממחאת הדיור שפרצה בשדרות רוטשילד, ושחיציה מופנים באופן פרסונאלי לבנימין נתניהו, עליו משתדל העיתון להגן ככל יכולתו.

לאחר ההפגנה האחרונה במוצ"ש (150,000 משתתפים על פי רוב כלי התקשורת, 100,000 לפי "ישראל היום") כבר אי אפשר להתעלם מהעוצמה של המחאה ואפילו "ישראל היום" נאלץ לפרסם היום טור בשבח המחאה כבר בעמוד השער.

עם זאת, העיתון עוד לא אמר נואש בניסיונו לבלום את המחאות שעוד יבואו. קרב בלימה זה בא לידי ביטוי בתגובת העיתון ל"שביתת המחאה" שאמורה להתרחש ביום שני ושאל דף הפייסבוק שלה הצטרפו כ-20,000 איש. על כך מזהיר העיתון את קוראיו:

יוצאים לשביתה מחר? אתם עלולים לקבל מכתב פיטורים

בידיעה מצוטטים כמה מומחים משפטיים שמזהירים כי אי הגעה לעבודה עלולה להוות עילה לפיטורין משום שמדובר בהיעדרות לא מוצדקת ללא אישור.

קשה להאמין שמישהו יפוטר מחר אם לא יגיע לעבודה. אין לידיעה הזאת כל ערך עיתונאי זולת הניסיון להפחיד אולי כמה קוראים ולהוריד את מספר השובתים. מצד שני, כל עוד כלי תקשורת אחרים קוראים בפועל לצאת ולהפגין, מה ההבדל בין זה לבין קריאה (לא מתוחכמת במיוחד) לא להפגין?

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות