ישראל הרעה, נבחרי הציבור הצרפתים הטובים

מגלים טפח מסתירים טפחיים. שימו לב לשיטת 'הארץ' להשמיץ לשווא את ישראל באמצעות הסתרת כל מה שפוגע בכוונת ההשמצה

חברי המשלחת (הצילום מתוך חשבון הטוויטר של הקונסוליה הצרפתית בירושלים)

ביום שלישי השבוע התפרסמה ב'הארץ' כתבה לא טובה לתדמית ישראל.

לפי הכתבה, עליה חתומים אמיר תיבון ובר פלג, חברי פרלמנט צרפתים שהגיעו לארץ במשלחת, לצורך מה שתואר בעיתון כ"כנס כלכלי משותף של צרפת והרשות הפלסטינית", אולצו לחתום על טופס בו נדרשו להצהיר שלא ישתתפו בהפגנות ולא יתעמתו עם המשטרה או הצבא במהלך שהותם כאן, אחרת לא יורשו להיכנס לישראל בעתיד.

יחס כה עוין ומשפיל לחברי פרלמנט של ידידתנו צרפת? נשמע גרוע. ואכן, בכתבה מצוטטת "מחוקקת צרפתיה" שצייצה בטוויטר כי נדרשת "תגובה נחרצת" של ממשלת צרפת ל"השפלה" אותה חוו נבחרי הציבור שנדרשו לחתום על הטופס.

מה מכל זה נכון? לא הרבה.

נתחיל מזהות האנשים. לא מדובר בחברי פרלמנט אלא בחברי מועצות ערים. את הטעות הזו לא נותרה לעיתון ברירה אלא לתקן.

ומה לא מספר העיתון על המשלחת?

שמדובר באנשי שני ארגונים:  RCDP ו AFPS

AFPS (Association France Palestine Solidarité) הוא למעשה ארגון ה BDS הצרפתי, המניע בצרפת את קמפיין הדה לגיטימציה נגד ישראל. אחד הקמפיינים המובילים של הארגון, למשל, הוא הפגנות נגד רשת המזון 'קארפור' שפתחה בימים אלו סניפים בישראל.

RCDP (Réseau de Coopération Décentralisée pour la Palestine) היא למעשה קרן כספים המשמשת גם כזרוע כספית של ארגון AFPS.

ובמה בדיוק עסוקים חברי המשלחת החשובה? בין היתר גם בהעברת כספים לארגונים שהוכרזו על ידי ממשלת ישראל ושר הביטחון הקודם, בני גנץ, כארגוני החזית העממית. (כאן בקישור רשימת התמיכות שלהם, בה מופיעים הארגונים הנ"ל)

דבר נוסף ש'הארץ' מסתיר מקוראיו, הוא הסיבה שבגינה אולצו להתחייב שלא ינקטו באלימות בעת שהותם כאן. והסיבה היא השתתפות של נציגי הAFPS בתקיפה אלימה של חקלאי בבקעת הירדן בביקור קודם שלהם כאן, ב 2019. תקיפה שכמותה ביקשה למנוע הדרישה להצהרה עליה אולצו לחתום.

ומיהי אותה "מחוקקת צרפתיה", שהתרעמה על ה"השפלה" ודרשה "תגובה נחרצת" של ממשלת צרפת?

נוסיף את מה ש'הארץ' הסתיר: מדובר לא רק בתומכת BDS נלהבת, אלא גם בתומכת טרור נלהבת. את המחבל סלאח חמורי למשל, שגורש מישראל לצרפת בעקבות עסקת שליט, אחרי שתכנן לרצוח את הרב עובדיה יוסף, היא מיהרה לפגוש ואף להזמין לפרלמנט הצרפתי.

גם משתתפים רבים אחרים במשלחת מחזיקים ברקורד מפוקפק של תמיכה במחבלים והובלת קמפיין BDS בצרפת.

ועכשיו, כשאתם יודעים גם את הצד המואפל הזה של המשלחת, האין בכך אור חדש על כל התמונה? האמנם סוקר ב'הארץ' בהגינות אירוע החתמתם על טופס ההתחייבות בנתב"ג?

תגובת אמיר תיבון:

רשות האוכלוסין מסרה לנו בתגובה רשמית שהם יקיימו בדיקה של ההחלטה להשתמש בטופס הזה באופן כללי, וספציפית במקרה של המשלחת הצרפתית עליה דיווחנו. אנחנו נמשיך לעקוב ולסקר בהתאם

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות