מדוע אמנים מחו"ל מבטלים את הגעתם לארץ?

משפט קצר ומסכם במדור התרבות והבידור של "הארץ", מעיד על לוגיקה עקומה בכל הקשור לגל הביטולים של אמנים מחו"ל שהיו אמורים להופיע בישראל בחודשים האחרונים.

בידיעה מה-17.1.11 על ביטול הופעתה של הזמרת הצרפתייה ונסה פאראדי, כנראה על רקע הפעלת לחץ מגורמים אנטי-ישראליים, כתבה הכתבת ליה פן:

אם אכן בוטל המופע ממניעים פוליטיים, פאראדי מצטרפת לרשימה ארוכה של אמנים שחזרו בהם מכוונתם להופיע בישראל בשל הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

אם הכשל הלוגי המוטמע במשפט לא ברור לכתבת, נסביר זאת בפשטות: האמנים לא ביטלו את הופעותיהם בגלל הסכסוך הישראלי-פלסטיני, שכן הם קיבלו החלטה להופיע כאן בשעה שהסכסוך נוכח וקיים. אלא המשפט הנכון הוא: האמנים ביטלו את הופעותיהם בגלל לחץ מאסיבי של גורמים אנטי-ישראליים המבקשים להטיל חרם תרבותי על מדינת ישראל.

"הסכסוך" לא מנע את רצונם להופיע בישראל מלכתחילה, והראיה לכך – המובנת מאליה עד שמגוחך בכלל להצביע עליה – היא עצם הודעתם שכך הם יעשו. אם לא היה מופעל עליהם לחץ שלא להגיע, הם היו כולם מופיעים כאן בהתאם לתכניתם המקורית, למרות ש"הסכסוך" לא היה נפתר טרם הגעתם לארץ.

למרות שהכתבת היתה רוצה להעניק משמעות אצילית לגל הביטולים, או לייחס לאמנים המבטלים מודעות פוליטית כלשהי, האמת הפשוטה היא שמנגנון משומן היטב המורכב מפעילים אנטי-ישראליים שכל עניינם להסב נזק למדינת ישראל היא שעומדת מאחורי התופעה המצערת הזו.

כדאי לציין כי למרות המתקפה האנטי-תרבותית הנ"ל על מדינת ישראל, הרבה יותר אמנים מחו"ל – מכל תחומי עולם התרבות – מגיעים לישראל מאשר מבטלים את הגעתם.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות