מי באמת היה סאיב עריקאת?

בהספדי התקשורת היה עריקאת איש שלום. במציאות – יריב מר, נבזי, תומך בטרור נגד ישראל ומחויב להשמדתה

עריקאת ושותף לדרך (צילום: פלאש 90)

הסיקור התקשורתי על מותו של סאיב עריקאת מדהים בחוצפה ובעזות המצח שלו. זהו ניסיון לברוא נראטיב שקרי על אובדנו הנורא של עריקאת ה"מתון", "עמוד תווך של מחנה השלום הפלסטיני", ש"עמל כל חייו על פתרון שתי המדינות", "מיקד את מאמציו בניסיון לפתור את הסכסוך" ועוד ועוד מחמאות והתרפקויות, מסתכם במילותיו של כתב 'וואלה' ברק רביד "יהי זכרו ברוך".

יהי זכרו ברוך?

בואו נפזר את מסך העשן:

עריקאת, בהזדהות מלאה, היה אחד ממוביליו הנחושים של אחד הפשעים הקשים בעידן המודרני: הענקת מיליוני שקלים פרס ישיר לכל מי שרוצח יהודים ללא אבחנה, כולל נשים, ילדים, תינוקות. ניסיון להפסיק את השערורייה הזו נתקל בהתנגדותו העזה ובהתחייבותו שדבר לא יעצור אותו ואת חבריו מלהמשיך בפשע זה.

הוא לא היה "עמוד תווך של מחנה השלום הפלסטיני", ולא התאמץ "לסיים את הסכסוך", כי מחנה שלום בהנהגה הפלסטינית זה דבר שאינו קיים. יש זרוע צבאית (חמאס, גדודי חללי אל אקצא) ויש זרוע דיפלומטית (עריקאת) שתיהן משרתות אותה מטרה – מאבק בישראל עד להכנעתה, ושתיהן מחויבות לאמנת אש"ף הפלסטינית הקוראת "לטהר את פלסטין מהקיום הציוני". במסגרת הסכמי אוסלו נדרשו הפלסטינים לשנות את האמנה ולמחוק ממנה את הסעיפים הקוראים להשמדת ישראל. עד עצם היום הזה הדבר לא בוצע.

.פרויקט חייו היה להביא לדין פלילי בהאג כמה שיותר חיילי ומפקדי צה"ל, בהאשמות שקריות על ביצוע פשעי מלחמה שלא היו ולא נבראו

"פתרון שתי המדינות" שהוביל, ולגביו לא הסכים להתפשר בשום שלב, היה מחויב למדינה אחת פלסטינית נקייה מיהודים ביו"ש, ולצדה, בתוך הקו הירוק, מדינה אזרחית שמחויבת לקלוט ולאזרח מיליונים על מיליונים של צאצאי פליטים ערבים מ 1948.

כל ההבל הנאיבי הזה, ועוד כשהוא מגיע מפרשנים לענייני ערבים, הוא אינדיקציה נוספת לרמתה הנמוכה של התקשורת שלנו.

אך אירוני שמי שרק לאחרונה צווח בפראות ש"כנופיות מתנחלים" מדביקות בכוונה פלסטינים בקורונה "כדי להיפטר מהם בכל דרך", התחנן בתוך זמן קצר בפני ישראל, שתסכים לנסות להציל מאותו נגיף את חייו העלובים ומלאי הרוע.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות