מעריב': "המתנחלים ורבניהם" אשמים בפרעות מאי

דומה שאין גבול לשכתוב ההיסטוריה ואף לכתיבתה מחדש במהופך, במטרה להאשים את ישראל בהתפרצות האלימות הערבית בערים המעורבות במאי 2021

מאורעות מאי 2021 בלוד, רכב יהודי שנשרף בידי ערבים. צילום: יוסי אלוני פלאש90

ביום שישי האחרון כתב רן אדליסט במעריב כך:

מה שקרה בלוד ובערים המעורבות בימי שומר החומות היה מלחמת אזרחים שלובתה על ידי המתנחלים ורבניהם, כחלק מתוכניתם לייהד "עד הסוף" את המדינה כולה

וכמו להסביר למה הוא מתכוון, חושף אדליסט בפסקה הבאה את ההוכחה המפלילה:

כאשר משטרת ישראל מתעלמת משיירת אוטובוסים שהגיעו מהשטחים כדי "להגן" על תושבי לוד, נחשף פן נוסף במלחמת האזרחים הסמויה

מדובר כמובן בעלילת שקר. ניגש לציר הזמן כדי להיווכח מה קרה בלוד ומה קדם למה. הנה פירוט האירועים בלילה הראשון, כפי שתועד בידי תושבי לוד היהודים, במהלכו לא היה בלוד אך לא "מתנחל ורבניו" אחד

ראשית, כפי שמודים ערביי לוד במפורש (כאן בדקה 3:15) אין מחלוקת על כך שהערבים הם שהחלו באלימות. (כדקה לפני כן, אגב, הם גם מצדיקים את האלימות שלהם, בטענה שהם "מוחלשים")

שנית, ראשוני ה"מתנחלים" החלו להגיע ללוד רק ביום שלישי בערב, כיממה לאחר פוגרומי שני בלילה, תוצאת השלהוב הערבי מירי טילי חמאס על ירושלים שעות אחדות קודם לכן וה"חוצפה" של תושבי לוד היהודים להניף דגלי ישראל בערב ה 27 לרמדאן, שהוא הערב הכי קדוש למוסלמים, כטענת תושבי לוד הערבים (בדקה 10:45)

שלישית, הסיבה להגעת ה"מתנחלים" היתה אוזלת יד מוחלטת של המשטרה (כאן, בסביבות דקה 9:00) נוכח האירועים ותחושת התושבים היהודים שבהיעדר שמירה על חייהם ורכושם מפני הפורעים, אסון כבד הוא רק עניין של זמן קצר.

אדליסט בעצם מטיל את האשמה לאלימות הקשה שפרצה בפרעות מאי 2021 בלוד, על המתנחלים שהגיעו לעיר כיממה אחרי שפרצה האלימות. בכך לא רק שהוא מאשים את מי שאינם אשמים, הוא מנקה מאשמה את האשמים האמיתיים, ובכך גם מנקה אותם מאחריות.

כל הסימנים והצהרות הרהב הערביות מראים שזה עומד לקרות שוב. כל הסימנים שגם בפעם הבאה, ללא שום קשר לאירועים עצמם, האשמים בעיני אדליסט יהיו היהודים.

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות