ערפל הקרב של גדעון לוי

עיתונאים טובים סותמים את הפה כשאין להם מושג. אך לא גדעון לוי, אשר חוסר בקיאותו בעובדות לא השתיקה אותו בעבר. הנה דוגמא נוספת לסגנון העיתונאי שלו.

בטור שפורסם-5.5.11 ("רמבו 5", "הארץ"), כתב לוי על הריגתו של אוסמה בן לאדן:

אמריקה כמו אמריקה: ערפל קרב על הפרטים. היה חמוש? היתה אשה? היו יריות? איש לא מקשה. למה לקלקל את המסיבה הכי טובה בעולם. 

התשובות לשאלות האלו דווקא כן ניתנו, ועל ידי הדרג הבכיר ביותר- בתדרוך עיתונאים בבית הלבן על ידי הדובר ג'יי קרני. התדרוך ניתן יומיים קודם לכן, ב-3.5.11, מספיק זמן על מנת שלוי יוכל לבצע תחקיר קליל במקום לשקוע בערפל משלו.

באותו תדרוך נשאלה השאלה שלוי טוען שאיש לא שאל:

שאלה: בתדרוך אתמול [נאמרו] כמה הצהרות, כשמאוחר יותר התברר שחלקן אולי לא נכונות. כמו למשל האמירה שאשתו של בן לאדן הייתה המגן האנושי שלו, כשמאוחר יותר הסתבר שזאת לא הייתה אשתו וייתכן שלא היה מגן. בנוסף לא היה ברור אם בן לאדן היה חמוש או לא. האם אתם בערפל קרב?

תשובתו (החלקית) של דובר הבית הלבן:

בקומה הראשונה בבניין בו התגורר בן לאדן, נהרגו שני אנשי אל-קעידא, יחד עם אישה שנהרגה מאש צולבת. בן לאדן ומשפחתו נמצאו בקומה השנייה והשלישית בבניין. היה חשש שבן לאדן יתנגד למבצע הלכידה, ואכן הוא התנגד. בחדר יחד עם בן לאדן, הייתה אישה – אשתו של בן לאדן, שרצה לחייל אמריקני ונורתה ברגלה אך לא נהרגה. בן לאדן נורה ונהרג. הוא לא היה חמוש.

אך למה לתת לעובדות להפריע אם זה יגרום לפספוס הזדמנות להכפיש את "מנהיג האימפריאליזם המודרני"?

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות