האנטישמיות האסלאמית צועדת, ה'גרדיאן' עוצם עיניים

מערכת פרספקטיבה

מה לא יעשו עורכי העיתון הבריטי הנחשב, במטרה לעדן ולהסתיר את אופיה האסלאמי האלים והמסוכן של צעדת אל קודס, השוטפת את רחובות לונדון

 

"צעדה פרו פלסטינית שרק ימנים קיצוניים מתנגדים לה" צעדת אל קודס בלונדון. צילום מתוך RichardMillett's Blog

 

מאת אדם לביק

(עיבוד למאמר שפורסם במקור באתר UK Media Watch)

ביום שני האחרון, שאג דארן אוסבורן בן ה- 49 "אני רוצה להרוג את כל המוסלמים" בעת שהסיע את הטנדר שלו לתוך קבוצת מתפללים במסגד בלונדון, הרג אחד מהם ופצע אחד-עשר. כמה שעות קודם לכן, סולק אוסבורן מפאב, משום שאיים על מוסלמים באלימות.

בנוסף, דווח כי אוסבורן איים על מוסלמים שהשתתפו בעצרת "יום אל-קודס" בלונדון, עליה דווח ב'גארדיאן' הבריטי ב-20 ביוני. כך תואר המצעד ב'גארדיאן':

החשוד…בהתקפה על המסגד, העיר לכאורה הערות פוגעניות ותוקפניות על עצרת פרו-פלסטינית שהתקיימה בלונדון כמה שעות לפני שדהר לתוך קהל מתפללים

יום אל-קודס איננו עצרת "פרו-פלסטינית" גרידא. יום אל-קודס, שהונהג לראשונה על ידי האייתולה חומייני ב-1979, הינו מפגן שנאה המתאפיין בדגלי חיזבאללה וקריאות להשמדת ישראל.

ה'גארדיאן' ממשיך:

נטען כי אוסבורן אמר את הערותיו על מצעד יום אל-קודס, אשר מהווה לעתים קרובות מטרה לפעילי ימין קיצוני

למעשה, רוב ההתנגדות לעצרות יום אל-קודס לא מגיעה מכיוונם של "פעילי ימין קיצוני", כי אם מהזרם המרכזי של הקהילה היהודית, בשל קידום אנטישמיות באירוע.

ה'גארדיאן' מצטט את מארגני יום אל-קודס:

לפני המצעד, המארגנים הוציאו הצהרה המבהירה כי האירוע יתקדם כמתוכנן…למרות המידע השגוי והשקרים המופצים בימינו

ה'גארדיאן' אינו שואל לאילו "מידע שגוי ושקרים" המארגנים מתייחסים, אולם מדובר כנראה בביקורת מצדן של קבוצות יהודיות, אשר חששותיהן התאמתו, כפי שמדגים הסרטון הבא:

https://www.youtube.com/watch?v=BzMru-rHgEk

אכן, הנאום ששמעתם בסרטון, הקושר את ה"ציונים" לשריפה הקטלנית במגדל גרנפל בלונדון, וטוען כי "ישראל ודאע"ש הם אותו הדבר", נישא על ידי מארגן יום אל-קודס נאזים עלי.

ההשמטה של האנטישמיות הקיצונית ביום אל-קודס מהכתבה, מהווה דוגמה נוספת לכישלונו של ה'גארדיאן' להכיר באנטישמיות הפושה בחלק ניכר מהתנועה הפרו-פלסטינית.

תגיות
הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

two × two =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים