מכונית פלסטינית סתמית מרוססת ביריות

טל רפאל

הכותרת היא המערכה הראשונה. במערכה השניה הגרסה של גדעון לוי מתפתחת

 

%d7%91%d7%a7%d7%91%d7%95%d7%a7-%d7%aa%d7%91%d7%a2%d7%a8%d7%91-%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%90%d7%9c

בקבוק תבערה שנמצא ליד בית אל

 

לפני כמה ימים כתבו אורנה ומשה גן צבי, מכתב שפורסם במדור הדעות של עיתון 'הארץ', בו הסבירו מדוע הם מבטלים את המנוי על העיתון.

כך הם כתבו בנוגע לגדעון לוי:

כתבותיו במדורו "אזור הדמדומים" היו נוגעות ללב, אך לא ניסו לבדוק אף פעם איך הגיעו המשפחות הפלסטיניות שאותן תיאר למצבן הקשה. תמיד מופנית האצבע המאשימה כלפי חיילי צה"ל.

היום השיב למכתבם גדעון לוי (אני מתנצל, 20.4.2017). לאחר שהודה באשמת העדפת הגרסה הפלסטינית על פני גרסת צה"ל, בציניות כמובן, נתן גם המחשה אקטואלית:

עכשיו מאוחר מדי… מעכשיו יונח על השולחן בסלון ביתכם בשבתות רק "מקור ראשון". שם לא ייכתב איך ריססו חיילי צה"ל ביריות חמישה נוסעי מכונית פלסטינית לפני שלושה שבועות. אני בטוח שהשבתות ינעמו לכם מעכשיו הרבה יותר.

האומנם ריססו חיילי צה"ל "חמישה נוסעי מכונית פלסטינית" כך סתם לפני שלושה שבועות? מי היו נוסעי המכונית ומדוע הם נידונו לגזר דין שרירותי כזה?

לוי כתב על המקרה בהרחבה כאן. באותה כתבה הובאה גם תגובת דובר צה"ל.

בתאריך ה-23 במרץ 2017, בשעות הערב, ארבעה פלסטינים הגיעו ברכב סמוך ליישוב בית אל, ייצאו מרכבם וזרקו בקבוקי תבערה לעבר אזרחים. נדגיש כי בניגוד לנטען בכתבה, הרכב עצר ויושביו יצאו ממנו על מנת לבצע את הזריקה. כוח צה"ל אשר שהה במארב בנקודה הגיב בירי.

דובר צה"ל גם פרסם תצלום של בקבוק תבערה מהאירוע. לוי התייחס לצילום בכתבתו כשהביא את תגובת האב: "תצלום הבקבוק על הכביש, שאי אפשר לראות היכן ומתי צולם, אינו משמש הוכחה לכלום".

עם זאת, בשיחה איתנו פיתח לוי את גרסתו וכבר לא טען ל"חמישה נוסעי מכונית פלסטינית", שנקלעו כך סתם לקו האש: "מה שקרה זה שאחד יצא מהאוטו עם בקבוק תבערה, כנראה לא הספיק לזרוק אותו או שזרק אותו למרחק קצר, והם התחילו לירות עליו. הוא נכנס חזרה לאוטו ואז הם ריססו את כל האוטו בלמעלה מעשרה קליעים, הרגו שניים ופצעו שלושה".

אגב, באתר NRG מבית 'מקור ראשון' אותו מזכיר לוי ("שם לא ייכתב איך ריססו חיילי צה"ל ביריות חמישה נוסעי מכונית פלסטינית"), דווקא הוזכר המקרה, אם כי באופן שונה. שם, כמו גם בכלי תקשורת רבים אחרים, חיילי צה"ל לא "ריססו" "נוסעי מכונית", אלא הגיבו באש למיידי בקבוקי תבערה.

הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

13 + ten =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים