סנטה (שוב) קופץ לביקור בבית לחם

מערכת פרספקטיבה

חג המולד הוא זמן טוב להציג את חיילי צה"ל כקלגסים. יש מספיק תקשורת שתקנה את זה שנה אחר שנה

 

מאת אדם לביק

כמדי שנה, מתגייס גם סנטה קלאוס למאבק התדמיתי של הפלסטינים בישראל. מסתבר שבניגוד לטענות 'שוברים שתיקה' חיילינו הם ילדים טובים. עובדה שבכל שנה הם זוכים לביקור של סנטה, שתכליתו, כמיטב מסורת התעמולה הפלסטינית, שימוש במוטיבים דתיים במטרה להציג את ישראל באור שלילי:

למשל עיתון ה FINANCIAL TIMES הבריטי. עמותת UKMEDIA Watch, עמותה אחות ל'פרספקטיבה', הבחינה בנרטיב חוזר בבחירת התמונות של העיתון בעונת חג המולד. כך למשל בשנת 2013 (20.12):

2013-ft

וגם בשנת 2014 (19.12):

ft-last-year

ופעם נוספת השנה (20.12):

ft-photo

 

הביקור השנתי של סנטה הפלסטיני, (והשנה האומלל עם מסכת גז) מדגים היטב דפוס פעולה עליו דיווחה 'פרספקטיבה' בעבר, בנוגע לדיווחים המתפרסמים מדי שנה בתקופת החגים בחו"ל, המאשימים את ישראל בדיכוי האוכלוסייה הנוצרית בבית לחם.

הוסף תגובה

תגובה אחת

  1. חגי אביאל

    מאחר והאתר שלכם עושה, בצורה מעולה, עבודה כה חשובה בניטור הטעיות ושקרי התקשורת בנוגע לישראל חבל שבנושא "דיווחים…המאשימים את ישראל בדיכוי האוכלוסייה הנוצרית בבית לחם" לא התייחסתם לכתבת ה-BBC, במסגרת התכנית This World, מאפריל השנה תחת הכותרת Kill The Christians שעסקה בהתמעטות אוכלוסיית הנוצרים במזרח התיכון הנוכחי. טבח הנוצרים בעירק בידי דעאש הוצג כשווה לבדיקות הבטחון בתנועה בשטחים תוך התמקדות בבית לחם

    הגב

תגובה
שם
דוא"ל

seventeen − 14 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים