ב-AFP מתקנים: לא, סינוואר לא מפנטז על מדינה פלסטינית בגבולות 1967

כלי התקשורת הגדולים בעולם ממשיכים לדווח על חמאס מתוך הזיות ליבם.

המשרד הישראלי של CAMERA, עמותת האם של 'פרספקטיבה', הביא לתיקון בדיווח של סוכנות החדשות הצרפתית AFP. זאת לאחר שהסוכנות שחררה לעולם את הטענה הפנטסטית שחלומו של יחיא סינוואר, מנהיג החמאס בעזה, הוא מדינה פלסטינית המוגבלת לשטחי הגדה המערבית, רצועת עזה ומזרח ירושלים.

ראשית, נכתב בכתבה של הסוכנות:

חלומו של סינוואר על מדינה פלסטינית אחת שתחבר בין רצועת עזה, הגדה המערבית הכבושה – הנשלטת על ידי מפלגת הפתח של מחמוד עבאס – וירושלים המזרחית המסופחת [לישראל].

הסוכנות לא פירטה כיצד היא קיבלה גישה לחלומותיו של סינוואר. לעומת זאת, אין כל ספק שחמאס שולל את קיומה של ישראל בכל גבול שהוא. 'מסמך המדיניות' שפרסם הארגון ב-2017 מכריז כי מדינה פלסטינית בגבולות 1967 היא רק שלב זמני, אמצעי להשגת המטרה הסופית של חיסול ישראל והחלפתה במדינה אסלאמית בשם פלסטין. המסמך מבהיר במפורש כי אין כל מקום לוויתור על כל פיסת קרקע של מדינת ישראל דהיום – מאילת בדרום ועד מטולה בצפון, כולל כל מה שביניהן.

הפגנה בקולומבוס, אוהיו, למען חיסול מדינת ישראל. צילום: Paul Becker/Flickr CC by 2.0 Deed

יתר על כן, מסמך המדיניות אינו מחליף את אמנת היסוד של החמאס, הקוראת במפורש להשמדת ישראל.

למעשה, סינוואר עצמו הכריז במפורש במאי 2021:

אנו דוגלים בחיסול ישראל באמצעות ג'יהאד ומאבק מזוין. זו הגישה שלנו.

לאחר שפנינו ל-AFP, הכתבה פורסמה מחדש, וכעת נכתב בה:

סינוואר קיבל את הרעיון של ממשל פלסטיני מאוחד, המחבר בין רצועת עזה, הגדה המערבית הכבושה – הנשלטת על ידי מפלגת הפתח של מחמוד עבאס – ומזרח ירושלים המסופחת.

באותה שנה בה הוא נבחר, חמאס קיבל לראשונה את העיקרון של מדינה פלסטינית בגבולות 1967, בעוד הוא אינו מכיר בישראל ושומר על המטרה הסופית של "שחרור" כל פלסטין ההיסטורית.

המאמר המקורי פורסם לראשונה באנגלית באתר CAMERA. עיבד ותרגם לעברית: שלומי בן מאיר.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות