המטיף בשער

ב'מעריב' הובאה תגובתו של בכיר ברשות הפלסטינית לגזר הדין של אלאור אזריה. "פשעי מלחמה", הוא נזף, "כללים הומניטריים" הוא הטיף. ודאי תופתעו לגלות במי הבכיר תומך דרך קבע

 

עיתון 'מעריב' פרסם את תגובת הרשות הפלסטינית לגזר הדין בעניינו של אלאור אזריה (יאסר עוקבי, "הרשות הפלסטינית: 'אור ירוק להרג פלסטינים'", 22.2.2017).

 

%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%99%d7%91

בפתח הכתבה, מובאת תגובתו של מרואיין מסקרן למדי: שר האסירים הפלסטיני, עיסא קראקע, המצוטט בה כך:

גזר הדין הוא עידוד לפשע המאורגן, לפשעי המלחמה ולהוצאה להורג בבית דין שדה נגד הפלסטינים.

לדבריו "בתי הדין הצבאיים מוכיחים שהם בתי דין גזעניים ומוסיפים להוביל את ישראל בדרכה להפוך למדינת אפרטהייד. זאת משום שאינה מחויבת לכללים ההומניים או למשפטים הוגנים".

הוא הוסיף כי "המשפט הוא הצגה וזלזול בעולם וחוק הבינלאומי. שכן, ישראל היא היחידה בעולם שנותנת לגיטימציה לפשעי מלחמה וחוקיה הפנימיים לא כוללים מעצר פושעים שביצעו פשעי מלחמה".

"פשע מאורגן", "פשעי מלחמה", "זלזול בחוק הבינלאומי" – תוכחתו של קרעקא קשה ונוקבת.

אז מיהו אותו נביא בשער המוכיח את מדינת ישראל ותוקף את גזר הדין של אלאור אזריה?

עיון באתר PMW – Palestinian Media Watch מעלה שעיסא קראקע, שר האסירים הפלסטינים, המגדלור המוסרי ש"הכללים ההומניים" כה יקרים לליבו – הוא תומך נלהב של מעשי טרור שפלים ביותר.

כראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים מטעם אש"ף, נוהג קראקע לחלוק כבוד בטקסים, בביקורי כבוד ובמחוות הוקרה.

בין האנשים שזוכים לכבוד קבוע מצד קראקע נמצאת אום נאסר אבו חמייד.

כבר ב-2010 העניק קראקע לאם המסורה את "מגן העמידה האיתנה והנתינה" ואמר :

 האם הפלסטינית היא שותף מרכזי במאבק… היא זאת אשר ילדה את הלוחמים, והיא ראויה לכך שנקוד בפניה בהצדעה ובכבוד

בינואר 2015 קרעקא אף ערך ביקור של כבוד בבית האם ובמרץ 2015 חזר וחלק לה אות הוקרה בטקס הוקרה לנשים ברשות הפלסטינית ביום האישה הבינלאומי. כך הוא אמר אז:

הוקרתה של האישה הפלסטינית ביום חגה נובעת מתוך נאמנות לתפקידה כמייצרת של גברים ושל העתיד, וכאות הוקרה להקרבתה… באמצעות הולדה, חינוך והכוונה. היא השהידה, האסירה, הפצועה והמגורשת וכן האם, האחות, הרעיה והבת של כל אלו

על מה ולמה זכתה אבו חמייד לשלל השבחים?

מדובר באם לארבעה מחבלים שנידונו ביחד למעל 18 מאסרי עולם במצטבר. אלו ילדיה:

נאסר אבו חמייד – מפקד גדודי השהידים של אל-אקצא (הזרוע הצבאית של פת"ח) ברמאללה. מרצה שבעה מאסרי עולם ו-50 שנות מאסר, לאחר שהודה ברצח שבעה ישראלים, והורשע ב-12 עבירות של ניסיון לרצח ועבירות נוספות. נציג המדינה במשפטו, עו"ד ניק קאופמן, כינה את אבו חמייד "מכונת הריגה".
נסר אבו חמייד  היה איש התנזים (ארגון של פת"ח שעסק בטרור) ונשפט ל-5 מאסרי עולם על מעורבותו בשני פיגוע טרור ובסחר בנשק.
שריף אבו חמייד  היה חבר בחוליית הטרור של אחד מאחיו שביצעו פיגועים נגד אזרחים וחיילים. הוא נשפט ל-4 מאסרי עולם על הובלה של מחבל מתאבד ליעדו במרץ 2002.
מוחמד אבו חמייד  נשפט לשני מאסרי עולם ועוד 30 שנים על מעורבותו בפיגועי טרור.
הבן החמישי עבד אלמונעם מוחמד יוסף נאג'י אבו-חמיד, רצח קצין מודיעין ופצע חיילים ב-1994. הוא נתפס ונהרג על-ידי כוחות הביטחון הישראליים.

מלבד אבו חמייד נכחה בטקס ההוקרה ביום האישה גם רשידה אל-מוגרבי, שדברי השבח של קראקע כוונו גם אליה. אל-מוגרבי היא אחותה של המחבלת דלאל מוגרבי שהנהיגה את חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע כביש החוף, אחת מהתקפות הטרור הקשות ביותר בתולדות מדינת ישראל. חוליית מחבלים השתלטה על אוטובוס אגד פוצצה אותו על יושביו וירתה לעבר הנוסעים שניסו להימלט. 35 ישראלים, בהם 12 ילדים נהרגו במתקפה.

לכתבה המלאה לחצו על התמונה

 

וישנן עוד דוגמאות לאמירות של השר ההומניטרי קראקע. ביולי 2015 הניח קראקע זר פרחים על קבר אחמד ג'בארה ואמר שהוא "גבר אמתי", "בית ספר של נתינה, עמידה איתנה וגבורה". אחמד אברהים ג'בארה, המכונה 'אבו סוכר' היה מתכנן פיגוע קטלני ב-1975. מטען שהונח בתוך מקרר התפוצץ בכיכר ציון. 14 בני אדם נהרגו, 62 נפצעו.

%d7%9e%d7%a7%d7%a8%d7%a8
לכתבה המלאה לחצו על התמונה

 

יש עוד דוגמאות רבות נוספות לתמיכתו הבלתי נלאית של קראקע במחבלים שביצעו מעשי טרור (למשל כאן וכאן וכאן).

תגובת הרשות הפלסטינית לגזר הדין של אלאור אזריה ראויה לפרסום. יש בה עניין לציבור.

אלא שאי אפשר שלא לתהות האם בכל רחבי הרשות הפלסטינית לא מצאו ב'מעריב' בכיר שהוא עצמו אינו תומך טרור מובהק ושאמות המוסר שלו אינן צורמות כל כך בכפילותן.

החליטו עורכי 'מעריב' בכל זאת ללכת בסוף על קראקע? לפחות שיספרו לקוראים מפיו של מי בדיוק הם סופגים את שיעור המוסר הזה. מילא, עשינו זאת אנחנו במקומם.

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. מה שבולט מאחורי הכתבה הוא, שמבין חמישה מפלצות אדם שיצאו מחלציה של אום נאסר, רק אחד חוסל. כל השאר נהנים בקייטנה שאורגנה להם על ידי שירות בתי הסוהר.

  2. ככה זה, קודם קוראים עיתון ואחר כך הולכים לברר מה העיתון לא רוצה לספר לנו. שיעורי בית.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות