הקיצונית והגזענית שבמדינות המערב

חנן עמיאור

ב'הארץ' נטען שבישראל מתנהל השיח הקיצוני והגזעני ביותר במערב נגד אפריקאים וערבים. הנה כמה דוגמאות מה זה באמת "שיח קיצוני וגזעני" ואיפה בדיוק הוא מתנהל

 

ניסיונות כיבוי בית מגורים של מהגרים שהוצת על יושביו. נחשו איפה צולם

 

הקמפיין נגד מימוש החלטת הממשלה לגרש לאפריקה את מהגרי העבודה המסתננים, מבוסס כולו על מחרוזת שקרים.

אחרי שבשבוע שעבר הפרכנו כאן את הטענות השקריות בדבר היות המגורשים "מבקשי מקלט", (לא נכון, הם מהגרי עבודה ואפילו הם עצמם, ברובם המכריע, אינם טוענים למעמד מבקשי מקלט), ובדבר הטענה שהם נשלחים אל סכנה ואף אל מוות, (לא נכון, בית המשפט העליון קבע שהמדינות אליהן הם מוטסים בטוחות), מגיע שקר חדש, וגם אותו נפריך:

במאמרו ב'הארץ' ביום שישי האחרון, טוען דניאל בלטמן כך:

ישראל נהפכה למדינה המערבית שבה מתנהל השיח הקיצוני והגזעני ביותר נגד מיעוטים אתניים, בין אם הם פליטים מאפריקה או ערבים.

בלטמן טוען זאת במטרה לשלול מיישום החלטת הממשלה את הלגיטימיות שלה, וכחלק מהבאשת ריחה של ישראל, שהיא מפעל חייו, בכל הקשור למאמרים שהוא מפרסם ב'הארץ'.

אבל בלטמן שוב משקר. השיח הקיצוני והגזעני ביותר נגד מהגרי עבודה אפריקאים ונגד ערבים אינו מתנהל בישראל אלא במדינות אחרות במערב. מדינות בהן הוא תולה עיניים מעריצות ומייחל ליום בו נאמץ את דפוסיהן הפוליטיים והחברתיים.

מדינות כמו צרפת, בה הוחלט (בתמיכת ראש הממשלה) לאסור על נשים מוסלמיות להתלבש צנוע. האם בישראל, "הקיצונית והגזענית ביותר" כטענת בלטמן, אילצו שוטרים ערבייה מוסלמית להתפשט ברשות הרבים, או שמא בצרפת, ערש הנאורות?

כמו שווייץ, בה זכתה הצעה לאסור על בניית צריחי מסגדים לתמיכה ברוב גדול. האם היה זה האספסוף הישראלי "הקיצוני והגזעני ביותר" שהחליט זאת, או שמא האספסוף השווייצי?

כמו גרמניה, בה מתרחשות מידי יום כעשר תקיפות אלימות נגד מהגרים ערבים ואפריקאים, כולל הצתות מבני המגורים שלהם על יושביהם, ואשר מנהיגת מפלגה בפרלמנט קוראת בפשטות לירות בהם. יותר "קיצוני וגזעני" מישראל או פחות?

כמו שוודיה, בה יוצאים לרחובות עיר הבירה כנופיות של מאות רעולי פנים חמושים בנשק קר, במטרה לתקוף מהגרים ערבים ואפריקאים.

או כמו הולנד, בה קורא מנהיג המפלגה השניה בגודלה במדינה "להחרים את הקוראן", ולהוציא את האסלאם מהמדינה.

ותארו לכם מה היה כותב בלטמן, לו היתה ממשלת ישראל מקבלת החלטה לגרש את כל המהגרים שבקשת המקלט שלהם לא תאושר, לא להעניק עוד הגנה לפליטים מאפגניסטן להם נשקפת סכנת עינויים או מוות, ואת המהגרים שבקשת המקלט שלהם אושרה, לחייב לעבוד בחינם, במטרה "למנוע מארצנו להפוך אטרקטיבית להגירה", כדברי ראש הממשלה. זה לא קרה בישראל "הגזענית והקיצונית ביותר", אלא בפינלנד.

ויש עוד דוגמאות, מעוד מדינות אירופאיות, אבל דומה שהמסר הובן. מהגרי העבודה שהסתננו לישראל אומנם ניצבים בפני החלטה ממשלתית להחזירם לאפריקה, החלטה שכידוע זכתה לאישור בית המשפט העליון, בהרכב מורחב ופה אחד, אבל העוינות והאלימות שהם סופגים, הן מהמערכת הפוליטית והן מהרחוב, אינה מתקרבת לזו שהם סופגים במדינות מערב אירופה הנאורות ביותר.

אבל מוחו של בלטמן שטוף שנאה. והשנאה מעוורת. אותו ואת העיתון שנותן לכזביו ולעלילותיו במה.

הוסף תגובה

תגובה אחת

  1. גל

    כנראה שהם יודעים מה הם מדברים.. כל עוד העיתון הזה קיים, אכן יש שיח קיצוני , וגזעני..

    הגב

תגובה
שם
דוא"ל

seventeen − thirteen =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים