ה-CNN מלבין כשלג את נאומו של עבאס ומטייח את אמירותיו האנטישמיות

מערכת פרספקטיבה

מחמוד עבאס בנאומו. מקור לתמונה: MEMRI

נאום אבו מאזן באמת היה מכה קשה לקונספציה רבת השנים בדבר הפלסטינים האומללים, המדוכאים ושוחרי השלום. מה עושים איתו? בואו תראו

 

מאת תמר שטרנטל

זהו תרגום למאמר המקורי אשר הופיע לראשונה באתר CAMERA.

הדיווח ב-CNN אודות נאומו של מחמוד עבאס (אבו מאזן) ב-14 לינואר היה מלאכה של טיוח. הדיווח התעלם לחלוטין מהצהרותיו המסיתות והשקריות של יושב ראש הרשות הפלשתינית, כמו גם מקריאתו לאלימות. בין שאר כזביו של המנהיג הפלסטיני, היו שלילת כל קשר בין היהדות וארץ ישראל, הטענה לפיה יהודים העדיפו להירצח בשואה מאשר להגיע ליישוב היהודי בארץ, וההאשמה שישראל מפיצה סמים בקרב הנוער הפלסטיני.

כפי שדיווח ה- New York Times, בניגוד ל-CNN, מחמוד עבאס אמר בהתייחסו לישראל כי:

זהו מפעל קולוניאליסטי שאין לו כל קשר ליהודים… היהודים נוצלו תחת המושג של 'הארץ המובטחת'- תקראו לזה איך שאתם רוצים. הכול היה המצאה

האתר The Times of Israel, בניגוד ל-CNN, דיווח שעבאס הצהיר:

היהודים לא היו מעוניינים להגר, גם כשרצחו וטבחו בהם. אפילו בזמן השואה, הם לא היגרו. עד 1948, היהודים בפלסטין היוו לא יותר מ-640,000 נפש, רובם מאירופה

למעשה, מ-1939 ועד 1945, שלטונות המנדט הבריטי מנעו כמעט כל הגירה יהודית לארץ ישראל, לפי בקשתן של מדינות ערב.

יתר על כן, כפי שדיווחה סוכנות הידיעות AP, עבאס האשים את ישראל בסימום בני הנוער הפלסטינים, גרסה חדשה לעלילה האנטישמית העתיקה המאשימה את היהודים בהרעלת ילדים לא-יהודים. גם על כך, CNN לא דיווח.

טיוח קריאתו של עבאס לאלימות

פרט נוסף הראוי לציון, אשר נעלם מהדיווח ב-CNN, הוא מה ששגריר ארה"ב בישראל לשעבר דן שפירו כינה "הגנתו הנלהבת של עבאס על התשלומים המועברים לטרוריסטים פלסטינים אסורים, אשר מאותתת לישראלים, לפלסטינים ולקונגרס האמריקאי כי הוא לא יחנך את הפלסטינים לוותר על האלימות המופנית כנגד אזרחים במאבקם לעצמאות".

ובעוד הם מתעלמים מהגנתו של עבאס על התשלומים לטרוריסטים פלסטינים, כתבי ה-CNN אנדרו קרי ואביר סלמן הדגישו כי עבאס "אמר גם כי הוא תומך רק בהתנגדות עממית לא אלימה".

למרות שעבאס אכן אמר בשלב מסוים בנאומו כי "אני תומך רק בהתנגדות עממית לא אלימה", הוא גם סתר את עצמו באופן מובהק כשנתן את ברכתו לשימוש באלימות. לפי תרגום מכון המחקר MEMRI, עבאס אמר:

אנחנו תמיד ולנצח נדבוק במשא ומתן כדרך להגיע להסכם מדיני עם ישראל. אנחנו לא רוצים מלחמה. אנו לא נקרא למלחמה צבאית עם ישראל. למי שיש ברשותו [כלי נשק]- צא והשתמש בו. אני אומר את זה בגלוי. אם יש לכם נשק, קדימה. אני אתכם, ואני אסייע לכם. כל מי שיש לו נשק יכול להתקדם. לי אין נשק. אני מעוניין להגיע להסדר בדרך הפוליטית והשלווה. אני רואה שיש כאן רק מעט התומכים בשלום. כל האחרים מעוניינים במלחמה. האמריקאים תמיד אומרים לנו שאנו מוכרחים להפסיק לשלם משכורות למשפחות השאהידים והאסירים. אנו דוחים דרישה זו באופן נחרץ. אנו לא נרשה למשפחות השאהידים, הפצועים והאסירים להיפגע, בשום נסיבות שהן. אלה הם ילדינו, המשפחות שלנו. אנחנו גאים בהם, ואנו נשלם להם לפני שנשלם לאלה שבחיים.

בשום מקום, כתבי ה- CNN לא ציינו את קריאתו של עבאס "אם יש לכם נשק, קדימה. אני אתכם, ואני אסייע לכם".

לקראת סוף הדיווח, אנדרו קרי ואביר סלמן מציינים כי שרת החוץ הישראלית לשעבר ציפי לבני כינתה את נאומו של עבאס "נאום קיצוני". בהינתן שב-CNN חתכו מהנאום את הצהרותיו הקיצוניות של עבאס כלפי ישראל והיהודים, ואת קריאתו לאלימות, לקוראים יהיה מן הסתם קשה להבין את תגובתה של לבני.

סטנדרטים כפולים

ההשמטות הבוטות של ה-CNN של הצהרותיו האנטי-יהודיות של המנהיג הפלסטיני בולטות אף יותר לאור הדיווח המפורט האחרון אודות התנהגותו והצהרותיו הבלתי מחמיאות של יאיר נתניהו. לפי איזו שיקול דעת או היגיון עיתונאי ה-CNN מתעלם מההצהרות האנטישמיות הדוחות של מחמוד עבאס במהלך נאום מדיניות רשמי וחשוב, ובאותו זמן הוא בוחר לכסות באופן נרחב ומפורט את התנהגותו והצהרותיו הסקסיסטיות הדוחות, שהוקלטו בחשאי, לחבריו של בנו השיכור של ראש הממשלה?

הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

one × three =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים